REKLAMA

Wszystkie wyjazdowe mecze Gwardii pokaże TVP3 Opole

Autor: Redakcja, 07-08-2019, 17:13

TVP3 Opole jest gotowa pokazać wszystkie spotkania wyjazdowe KPR Gwardii Opole w sezonie zasadniczym PGNiG Superligi. Jest też duża szansa, że wybrane mecze kibice zobaczą na antenie TVP Sport. Opolski oddział TVP i klub zawarły porozumienie o współpracy zakrojonej na dużą skalę.

TVP3 Opole od ponad 3 lat konsekwentnie stawia na piłkę ręczną. Za sprawą kamer opolskiego oddziału TVP3 fani Gwardzistów mogli śledzić na żywo poczynania swojego ulubionego zespołu w pucharze EHF. Starcia z Benfiką Lizbona, RD Koper czy Gorenje Velenje zapisały piękną kartę lokalnego jak i krajowego szczypiorniaka. W grupie transmisji zrealizowanych przez TVP3 Opole znalazł się też bój o finał Pucharu Polski z Azotami Puławy przegrany dosłownie w ostatnim rzucie przez zespół z Opola.

REKLAMA

- Dzisiaj rozpoczynamy zupełnie nowy rozdział współpracy. Oferujemy kibicom transmisje spotkań PGNiG Superligi ze wszystkich spotkań wyjazdowych w rundzie zasadniczej sezonu 2019/2020. Słowem pokażemy wszystkie te wyjazdowe mecze, które nie zostaną ujęte harmonogramem transmisji TVP Sport - wyjaśnia Mateusz Magdziarz, dyrektor TVP3 Opole. - Jeśli wstrzelimy się natomiast w wolne pasmo, to wielce prawdopodobne, że część transmitowanych przez nas spotkań będzie równolegle dostępnych i w TVP3 Opole i w TVP Sport. To o tyle ważne, że produkujemy w standardzie HD a nadajemy w SD. We wskazanym wariancie kibice otrzymają więc pełnowartościowy produkt w najwyższej jakości dostępny na antenie centralnej - dodaje Magdziarz. Kibice korzystający z urządzeń mobilnych mogą spać spokojnie - wszystkie transmisje TVP3 Opole będą też dostępne za pośrednictwem serwisu sport.tvp.pl oraz aplikacji tvp stream.

Zakres transmisji planowanych przez TVP3 Opole obejmować będzie realizację spotkania na 5 kamer, studio meczowe, strefę wywiadów oraz felietony. W skład redakcyjny, jako komentator i stały ekspert, wejdzie m.in. Artur Siódmiak, wicemistrz świata z 2007 i brązowy medalista Mistrzostw Świata 2009, doskonale znany już opolskiej publice z wymienionych wcześniej realizacji TVP3 Opole. W niedzielnym magazynie Sport Opolski Extra znajdzie się stały blok dedykowany PGNiG Superlidze obejmujący skrót meczu Gwardii oraz zestawienie całej kolejki a także publicystykę. - Tak kompleksowa oferta przygotowana przez nasz opolski ośrodek to kapitalna szansa na promocję szczypiorniaka w Polsce. Dołożymy starań aby naszymi występami zgromadzić przed telewizorami jak największą publiczność - mówi Tomasz Wróbel, dyrektor sportowy KPR Gwardii Opole. - Warto zauważyć, że współpraca z naszym oddziałem TVP trwa już blisko 4 lata. TVP3 Opole postawiła na nas kiedy po wielu latach przerwy wróciliśmy na europejskie parkiety - dodaje Wróbel.

Jak deklaruje dyrektor TVP3 Opole, kibice opolskiego szczypiorniaka mogą być optymistami jeśli idzie o transmisje fazy play off PGNiG Superligi a także Pucharu EHF czy Pucharu Polski. Zaznacza jednak, że decyzje o pokazywaniu tych spotkań będą efektem odrębnych uzgodnień - związanych chociażby z pozyskaniem stosownych licencji. Pierwsze wyjazdowe spotkanie KPR Gwardii Opole, które pokaże TVP3 Opole to starcie z MKS-em Kalisz.

źródło i fot. Inf. prasowa

REKLAMA

Dodaj komentarz

Tagi: TVP, Gwardia Opole,