2019-08-03 09:26:00

Sparingi: Wymagający rywal "Portowców"! Sandra SPA Pogoń zagrała z rywalem z Bundesligi

Porażką zakończył się pojedynek Sandra SPA Pogoni z SC DHfK Lipsk 26:44. Po pierwszej połowie Niemcy prowadzili 21:10.

Spotkanie to zostało rozegrane w hali Spergauer Jahrhunderthalle, która leży pod Lipskiem. W sumie spotkanie oglądało 250 kibiców. Sandra SPA Pogoń zagrała z bardzo wymagającym rywalem - SC DHfK Lipsk. Zespół ten gra w uznawanej za najlepszą ligę świata - Bundeslidze. W ekipie tej gra reprezentant Polski - Maciej Gębala oraz były zawodnik PGE VIVE Kielce - Marko Mamić.

"Portowcy" bardzo źle weszli w to spotkanie, szybko przegrywali 0:6, 1:10 i 5:15. Po pierwszej połowie gospodarze prowadzili jedenastoma bramkami, a ostatecznie wygrali różnicą osiemnastu trafień.

Dla Sandra SPA Pogoni był to pierwszy przedsezonowy sparing. W tym spotkaniu swój debiut w barwach tego klubu zanotowali  Anton Terekhov, Bartosz Telenga, Kamil Kostrzewa i Filip Wrzesiński.

Za tydzień Pogoń zagra na turnieju w Głogowie.

SC DHfK Lipsk - Sandra SPA Pogoni 44:26 (21:10)

Sandra SPA Pogoń: Terekhov, Gawryś – Zaremba 4, Horiha 4, Krupa 3, Rybski 3, Matuszak 3, Fedeńczak 2, Jedziniak 2, Bosy 2, Biernacki 1, Kostrzewa, Wrzesiński

bramki: handball.szczecin.pl