2019-07-26 21:05:00

Sparingi: Azoty w swoim pierwszym meczu kontrolnym pokonały Stal Mielec

Przygotowania do nowego sezonu trwają. Zawodnicy Stali i Azotów sprawdzili formę w meczu kontrolnym, który zakończył się wynikiem 36:29 dla zespołu z Puław.

Mielczanie w drugim meczu kontrolnym podejmowali zespół Azotów Puławy. Dla zawodników z województwa lubelskiego był to pierwszy test sprawdzający formę przed nowym sezonem i pierwszy mecz pod wodzą Michała Skórskiego.

Początek spotkania był wyrównany i gra odbywała się na zasadzie "bramka za bramkę". Po trzydziestu minutach gry tablica wyników pokazywała remis 17:17.

W drugiej części meczu puławianie systematycznie powiększali przewagę, której nie dała rady odrobić Stal. W 40. minucie Azoty prowadziły 24:20. Bardzo dobrze na parkiecie spisał się Paweł Podsiadło, który był najskuteczniejszym zawodnikiem - autor 6 bramek. Taką samą ilość oczek zanotował w drużynie gospodarzy Piotr Krępa.

Trener Michał Skórski może być zadowolony ze swojego zespołu, który pokonał Stal 36:29.

Stal Mielec - Azoty Puławy 29:36 (17:17)

Stal: Andjelić, Wiśniewski, Witkowski – Wilk 3, Krupa 3, Wypych 3, Skuciński, Kozioł, Mochocki 1, Kornecki 3, Jędrzejewski 1, Wołyncew 1, Adamczak 3, Dutka, Krępa 6, Chodara 5

Azoty: Bogdanov, Koshovy - Skwierawski 2, Łangowski 2, Podsiadło 6, Przybylski 3, Adamczuk, Szyba 2, Rogulski 4, Grzelak, Moryń 2, Kowalczyk 3, Dawydzik 3, Gumiński 4, Seroka 5, Mchawrab