2019-07-24 22:20:00

Wyróżnienie dla Arkadiusza Moryto w prestiżowym plebiscycie! Gracz PGE VIVE najlepszym prawoskrzydłowym młodego pokolenia

Portal Handball-Planet.com przeprowadził plebiscyt, w którym wybrał najlepszą siódemkę młodego pokolenia. Wyróżnienie otrzymał zawodnik PGE VIVE Kielce - Arkadiusz Moryto.

Reprezentant Polski od sezonu 2018/2019 występuje w barwach PGE VIVE. 21 - latek ma za sobą bardzo udany sezon, w którym razem z kielczanami wywalczył mistrzostwo Polski, Puchar Polski i awansował do Final Four Ligi Mistrzów. W plebiscycie portalu  Handball-Planet.com został uznany za najlepszego prawoskrzydłowego młodego pokolenia. A nominowani byli także: Aleix Gomez (Barca Lassa), Vukasin Vorkapic (RK Metaloplastika Sabac), Valter Chrintz (IFK Kristianstad).

W głosowaniu wzięło udział 31 tysięcy osób, ale ostateczne wyniki były uzależnione także od opinii dziennikarzy zajmujących się piłką ręczną z dwunastu państw.

Oprócz Arkadiusza Moryto wśród nominowanych na poszczególnych pozycjach znalazło się jeszcze dwóch graczy PGE VIVE - Daniel Dujshebaev  zajął trzecie miejsce, a Branko Vujović czwarte.