REKLAMA

Moryto: Wrażenia są bardzo fajne!

Autor: Wojciech Staniec, 15-12-2016, 22:55

Za reprezentacją Polski start przygotowań do mistrzostw świata. Jedną z nowych postaci w kadrze jest 19-letni skrzydłowy Zagłębia Lubin, Arkadiusz Moryto.

Arkadiusz Moryto przyznaje, że był bardzo zadowolony, gdy dowiedział się o powołaniu do kadry. - Każdy kto by zobaczył takie coś ucieszyłby się. Podobnie było w moim przypadku i mam nadzieję, że takich niespodzianek będzie więcej - przyznaje.

- Mam bardzo fajne wrażenia po pierwszym treningu. Nowe znajomości, ludzie, którzy wydają się bardzo fajnymi, otwartymi osobami - nie kryje.

Skrzydłowy jest nową postacią w kadrze, ale zna już część reprezentantów. - Jest dużo młodych chłopaków, których znam z młodszych kadry, braci Gębali, Ignacego Bąka, Adama Morawskiego, czy Mateusza Korneckiego - mówi. - Już kiedyś byłem na zgrupowaniu kadry z pięcioma osobami, więc jakieś znajomości już były - dodaje.

Pierwszy trening reprezentacji był długi i trwał blisko dwie godziny. - Trener chce mieć rozeznanie, żeby mógł wiedzieć na kogo może liczyć, stąd tak długie zajęcia - przyznaje skrzydłowy.

Moryto pytano o to, czy na kadrę przyjechał, aby pokazał się z jak najlepszej strony, czy walczyć o wyjazd na mundial nie ma wątpliwości. - Jedno wynika z drugiego. Chciałbym się jak najlepiej zaprezentować i w konsekwencji pojechać do Francji - mówi.

 

REKLAMA

Dodaj komentarz