REKLAMA

Trzy polskie kluby w Pucharze EHF! Gwardia rozstawiona w trzeciej rundzie, Azoty i NMC Górnik w drugiej

Autor: Wojciech Staniec, 09-07-2019, 15:45

W przyszłym sezonie w Pucharze EHF zobaczymy trzy polskie kluby. Gwardia została rozstawiona w trzeciej rundzie, z kolei NMC Górnik i Azoty zaczną rundę wcześniej.

Pierwsza runda zostanie rozegrana na początku września, ale jeszcze bez udziału polskich klubów. Jako pierwsze do gry wejdą Azoty Puławy i NMC Górnik Zabrze. Oba polskie kluby są rozstawione i czekają ich mecze z ekipami, które wygrają dwumecze z pierwszej rundy.

REKLAMA

Te spotkania zaplanowano na 5/6 i 12/13 października. Losowanie jednak odbędzie się już 16 lipca i wtedy puławianie i zabrzanie poznają swoich potencjalnych rywali.

Mecze trzeciej rundy zaplanowano na 16/17 i 23/24 listopada. Na tym etapie do gry wejdzie Gwardia. Opolanie są rozstawieni, a więc unikną np. meczów z Rhein-Neckar Loewen. Jeżeli Azoty i NMC Górnik awansują, to w trzeciej rundzie nie będą rozstawieni. Oznacza to, że w losowaniu, które zaplanowano na 15 października będą mogli trafić na faworytów. 

Ekipy, które wygrają dwumecze w trzeciej rundzie wejdą do fazy grupowej Pucharu EHF, której zmagania rozpoczną się na początku 2020 roku.

Zobacz listę drużyn i grających w Pucharze EHF

REKLAMA

Dodaj komentarz