REKLAMA

Limit zawodników spoza Unii Europejskiej w Superlidze zostanie podniesiony?

Autor: Wojciech Staniec, 12-07-2019, 09:00

Według przepisów w jednym meczu PGNiG Superligi może grać jeden zawodnik spoza Unii Europejskiej. Bertus Servaas przyznaje, że zgłoszono pomysł zmiany tego zapisu.

To szczególnie ważne dla PGE VIVE. Kielczanie w przyszłym sezonie będą mieli w swoich szeregach czterech zawodników spoza Unii Europejskiej - Białorusinów Arcioma Karalioka i Uładzislau Kulesza, Turka Doruka Pehlivana oraz Czarnogórca - Branko Vujovicia.

REKLAMA

- Mamy nadzieje, że zarząd związku zmieni opinię. Razem z innymi klubami złożyliśmy wniosek o likwidację tego przepisu. Jest on bezsensowny, bo może być czterech Chorwatów, ale czterech Serbów już nie. To bezsensu. Ja rozumiem, gdyby był wymóg, że musi być dwóch Polaków. Na spotkaniu prezesów Superligi większość głosowała za. Teraz decyzja zależy od ZPRP - przyznaje Bertus Servaas, prezes PGE VIVE Kielce.

Liczbę zawodników w danym meczu reguluje §5 Punkt 6 regulaminu PGNiG Superligi: - W barwach danego Klubu w poszczególnych zawodach może brać udział maksymalnie 3 (trzech) zawodników zagranicznych. Powyższy limit nie dotyczy zawodników posiadających Kartę Polaka, posiadających obywatelstwo krajów Unii Europejskiej i krajów, które podpisały traktat akcesyjny o przystąpieniu do Unii Europejskiej oraz zawodników z państw europejskiego obszaru gospodarczego (EFTA).

Trudno teraz wyrokować kiedy i jaka zapadnie decyzja w tej sprawie.

REKLAMA

Dodaj komentarz