REKLAMA

Ważne ruchy transferowe węgierskiego klubu! Lider Vardaru wzmocni Veszprem, a David Davis przedłużył kontrakt

Autor: Ewa Basak, 12-06-2019, 12:20

Węgierski klub oficjalnie potwierdził transfer Vuko Borozana. Umowa z rozgrywającym będzie obowiązywała przez dwa lata z opcją przedłużenia. Nowy kontrakt podpisał także szkoleniowiec drużyny, David Davis. 

Już wcześniej w mediach pojawiały się informacje o przejściu reprezentanta Czarnogóry do Telekomu Veszprem. Teraz jednak klub oficjalnie poinformował o transferze. 

REKLAMA

REKLAMA

Vuko Borozan był liderem Vardaru i na pewno także w Veszprem będzie odgrywał kluczową rolę w zespole. Swoją karierę rozpoczął w chorwackim HRK Karlovac, grał także w Metalurgu, ale przełomowym momentem było przyjście do macedońskiego klubu, z którym dwa razy wygrał mistrzostwo kraju, Puchar Macedonii oraz zwyciężył Ligę Mistrzów. 

Władze Telekomu Veszprem poinformowały także o podpisaniu nowej umowy ze szkoleniowcem drużyny. David Davis przejął klub w trudnej sytuacji, ale hiszpański trener poukładał grę węgierskiego zespołu, z którym zagrał w finale Ligi Mistrzów. Ale o zwycięstwo w europejskich rozgrywkach będzie musiał powalczyć za rok, gdyż lepsza była ekipa Vardaru Skopje. 

David Davis sprawdził się na swoim stanowisku i klub zdecydował się kontynuować współpracę przez kolejny sezon. Jednak umowa ta została zmieniona i aktualny kontrakt ważny jest do końca czerwca 2023 roku. 

źródło i fot.: handballveszprem.hu

REKLAMA

Dodaj komentarz