REKLAMA

Moryto: Musimy podejść mocno skoncentrowani do meczu, by nie dopuścić zawodników z Kosowa do głosu

Autor: Ewa Basak, 11-06-2019, 13:20

Przed reprezentacją Polski rewanżowe spotkanie z Kosowem w ramach eliminacji do mistrzostw Europy 2020. - To będzie ciężkie spotkanie. Musimy podejść do tego meczu mocno skoncentrowani i wykorzystać wszystkie swoje szanse -podkreśla Arkadiusz Moryto. 

Szkoleniowiec "Biało - czerwonych", Patryk Rombel wybrał już szesnastkę na spotkanie z najbliższy mecz z Kosowem. Skład Polaków można przeczytać tutaj

REKLAMA

Na prawym skrzydle znalazł się tylko Arkadiusz Moryto i nie będzie miał zmiennika. - Już wielokrotnie grałem sam na tej pozycji, więc nie będzie to dla mnie większy problem. Szczególnie że w obronie nie mam tyle wysiłku, co pozostali zawodnicy. Moje zadania to kontra, szybki ataki i atak pozycyjny, więc w obronie czas na mały odpoczynek - mówi reprezentant Polski. 

W październiku nasza kadra pokonała Kosowo 37:13, teraz nasza kadra zagra na wyjeździe. - W Kosowie będzie to całkiem inne spotkane. Jak było widać na wcześniejszych meczach, będzie tam gorąca atmosfera - podkreśla skrzydłowy. To będzie ciężkie spotkanie. Kibice będą mocno pomagać drużynie.

- Musimy podejść do tego meczu mocno skoncentrowani i wykorzystać wszystkie swoje szanse, by nie dopuścić zawodników z Kosowa do głosu. Teraz przygotowujemy się tylko na mecz z Kosowem, a potem będziemy myśleć o spotkaniu z Izraelem - zaznacza Arkadiusz Moryto.

Skrzydłowy jest specjalistą od wykonywania rzutów karnych w naszej reprezentacji. Czy przygotowuje się specjalnie przed każdym meczem? - Nie rozpracowuje bramkarzy. Staram się to robić w momencie oddawania rzutu. 

W ostatnim meczu eliminacyjnym Polacy zmierzą się przed własną publicznością z Izraelem. - Fajnie byłoby jakby jak największa ilość kibiców zawitała do hali, bo będziemy ich potrzebować - dodaje na koniec reprezentant Polski. 

źródło: zprp.pl

REKLAMA

Dodaj komentarz