REKLAMA

Orlen Wisła Płock zamknęła skład na nowy sezon

Autor: Wojciech Staniec, 11-06-2019, 10:51

Władze płockiego klubu w poniedziałek ogłosiły dwa ostatnie transfery. Skład Orlen Wisły na nowy sezon jest już znany. W ekipie "Nafciarzy" doszło do sporych zmian.

Na dwóch pozycjach doszło do totalnej rewolucji. Mowa o lewym i środkowym rozegraniu. Tutaj Płock opuszczą Dan-Emil Racotea, Tomasz Gębala, Ignacio Moya, Nemanja Obradović oraz Marko Tarabochia. 

REKLAMA

Zastąpią ich Hiszpanie - Alvaro Ruiz i Niko Mindegia oraz Węgier Zoltan Szita i Szwed Philip Stenmalm. Dodatkowo na środku rozegrania gra Ondrej Zdrahala. Czech dołączył do Orlen Wisły przed rokiem, ale nie grywał zbyt często.

Do sporych zmian dojdzie w bramce. Odchodzą Marcin Wichary oraz Adam Borbely. Zostaje jednak Adam Morawski i to on w nowym sezonie stworzy duet z Ivanem Stevanoviciem. Do rotacji doszło także na kole. Pozyskano Leona Susnję, która ma wszystkie papiery, aby być szefem obrony płockiego klubu. Odszedł za to wychowanek "Nafciarzy" Mateusz Piechowski. 

Na lewym skrzydle do Lovro Mihicia i Przemysława Krajewskiego dołączył młody Mikołaj Czaplicki, która ma ogromny talent i właśnie podpisał pierwszy zawodowy kontrakt. Bez zmian ma być za to na prawym skrzydle i rozegraniu. Choć tu na początku sezonu Orlen Wisła może być osłabiona, ponieważ po operacji barku przerwa czeka Michała Daszka a Jose de Toledo zmaga się z problemem z kolanem.

- Na tę chwilę jest to nasz ostatni z zaplanowanych transferów – wyjaśniał po podpisaniu umowy ze Stenmalmem Adam Wiśniewski, dyrektor sportowy SPR Wisły.

- Skład będziemy uzupełniać jeszcze naszymi najzdolniejszymi wychowankami z II zespołu. Ponadto na pewno pozostaną z nami Paweł Kowalski i Damian Woźniak. W przypadku takich zawodników, jak Aleks Olkowski, czy Krystian Wołowiec, rozmowy trwają - powiedział Wiśniewski. Dyrektor sportowy płockiego klubu zapewnił także, że sztab szkoleniowy pozostanie bez zmian.

REKLAMA

Dodaj komentarz