REKLAMA

Philip Stenmalm w Orlen Wiśle. To ostatni letni transfer "Nafciarzy"

Autor: Redakcja, 10-06-2019, 10:30

Orlen Wisła potwierdziła podpisanie umowy z Philipem Stenmalmem. Szwed ma być ostatni letnim transferem do płockiego klubu.

W poniedziałek rano sporo się działo. Orlen Wisła najpierw ogłosiła podpisanie umowy z Zoltáne Szitę. Pół godziny później poinformowano o tym, że latem zawodnikiem "Nafciarzy" zostanie Philip Stenmalm. Jego umowa ma obowiązywać dwa lata.

REKLAMA

27-latek ostatni grał we francuskim Pays d'Aix Université Club handball. Wcześniej grał w HK Drott, Naturhouse La Rioj, KIF Kolding Kopenhaga. W 2013 roku został wybrany MVP mistrzostw świata u-21, a z reprezentacją Szwecji zagrał na Igrzyskach Olimpijskich 2016 w Rio de Janeiro oraz na Euro 2016 i mistrzostwach świata 2017.

- Bardzo się cieszę, że Philip dołączy do naszego zespołu. Jest to gracz już ze sporym doświadczeniem zdobytym w silnych ligach oraz w europejskich pucharach. Co było ważne dla trenera Sabate, Philip może występować z powodzeniem zarówno w ataku, jak i w obronie – powiedział prezes SPR Wisły Płock Robert Czwartek.

- Początkowo docierały do mnie wstępne informacje o zainteresowaniu ze strony Wisły, ale wszystko nabrało rozpędu, gdy zadzwonił Xavi Sabate. Po namyśle i rozmowach z moimi najbliższymi zdecydowałem, że to będzie najlepsza ścieżka dla mnie, nawet jeśli oznacza ona rozstanie z obecnym klubem rok przed wygaśnięciem kontraktu. Jestem podekscytowany możliwością stania się częścią zespołu, jaki buduje Xavi i władze klubu oraz szansą na ponowne występy w Lidze Mistrzów. Wiem również, że w Płocku są silne tradycje piłki ręcznej, co również nie było bez znaczenia dla mnie – wyjaśnił sam zawodnik Philip Stenmalm. 

Stenmalm to najpewniej ostatni letni transfer Orlen Wisły. - Na tę chwilę jest to nasz ostatni z zaplanowanych transferów. Skład będziemy uzupełniać jeszcze naszymi najzdolniejszymi wychowankami z II zespołu. Ponadto na pewno pozostaną z nami Paweł Kowalski i Damian Woźniak. W przypadku takich zawodników, jak Aleks Olkowski, czy Krystian Wołowiec, rozmowy trwają. W sztabie szkoleniowym Xaviera Sabate znajdą się dalej Josep Espar oraz Artur Góral. Bez zmian pozostanie również sztab medyczny - poinformował dyrektor sportowy klubu, Adam Wiśniewski.

źródło i fot. inf. prasowa

REKLAMA

Dodaj komentarz