REKLAMA

Reprezentant Węgier w Orlen Wiśle! Zoltán Szita podpisał umowę z płocczanami

Autor: Redakcja, 10-06-2019, 10:16

Nowym zawodnikiem Orlen Wisły będzie Zoltán Szita. Grający na lewym rozegraniu Węgier podpisał z płocczanami umowę na dwa lata. Zawodnik ten ma już za sobą debiut w reprezentacji swojego kraju. 

Zoltan Szita ma 21 lat. Mierzy 197 centymetrów i waży 89 kilogramów. Jest wychowankiem Telekomu Veszprem, a ostatnio grał w Balatonfüredi KSE (w lidze w 47 meczach rzucił 170 bramek). Po zakończeniu sezonu trafił do siódemki sezonu ligi węgierskiej - na pozycji lewe rozegranie.

REKLAMA

- Zoltána zarekomendował trener Sabate, który pracował z nim jeszcze w Telekom Veszprem. Jest to młody, uzdolniony gracz, który może występować z powodzeniem zarówno w ataku, jak i w obronie. W minionych dwóch sezonach rzeczywiście pokazał swój talent, zadebiutował w reprezentacji Węgier. Nagroda dla najlepszego lewo rozgrywającego też nie była przypadkiem. Wierzę, że może dać nam dużo dobrego już w sezonie 2019/2020 - powiedział prezes płockiego klubu, Robert Czwartek.

- Jeśli chodzi o kwestie formalne, Zoltán do końca sezonu będzie u nas wypożyczony z Veszprem, ponieważ ma tam jeszcze ważny kontrakt. Po sezonie 2019/2020 stanie się automatycznie naszym zawodnikiem, więc łącznie spędzi u nas minimum dwa lata - wyjaśnia Dyrektor Sportowy Adam Wiśniewski.

Z transferu zadowolony jest też zawodnik. - Jednym z najważniejszych powodów, dla których zdecydowałem się na ORLEN Wisłę Płock był fakt, że miałem przyjemność pracować z Xavim Sabate w Veszprém przez dwa lata. Był to czas, kiedy znacząco się rozwinąłem jako zawodnik i teraz chciałbym to kontynuować. Xavi dał mi do zrozumienia, że jeśli będę robił dalsze postępy i będę się dobrze prezentował w meczach, to otrzymam sporo szans na pokazanie swoich umiejętności – wyjaśnia Szita.

– Ponadto rozmawiałem z Adamem Borbély, który przekazał mi sporo pochlebnych opinii o klubie, atmosferze wokół zespołu i o samym mieście. Przychodzę do Płocka, aby być częścią silnego zespołu walczącego o krajowe trofea i aby dalej się rozwijać. Chciałbym dostarczyć naszym fanom jak najwięcej pozytywnych doświadczeń w każdym kolejnym meczu - dodaje Węgier.

źródło i fot. inf. prasowa

REKLAMA

Dodaj komentarz