REKLAMA

Flensburg mistrzem Niemiec, THW wraca do Ligi Mistrzów. Medal reprezentanta Polski

Autor: Wojciech Staniec, 09-06-2019, 16:33

Zmagania w niemieckiej Bundeslidze dobiegły końca. Mistrzostwo Niemiec obronili zawodnicy SG Flensburg-Handewitt.

Podopieczni trenera Maika Machullii, aby wywalczyć złoto musieli zdobyć punkt na wyjeździe z Bergischer HC. Spotkanie to odbyło się w mogącej pomieścić blisko 10 tysięcy osób hali w Düsseldorfie. Na ten mecz przyjechało z Flensburga około dwóch tysięcy kibiców. Po bardzo dobrym początku przyjezdni prowadzili nawet sześcioma bramkami, pod koniec spotkania gospodarze zmniejszyli straty do jednego trafienia. Jednak zespół z Flensburga zachował zimną głowę i cieszył się z mistrzostwa. W przyszłym sezonie w tej drużynie będzie grał Polak - Michał Jurecki.

REKLAMA

Dla Flensburga to drugie mistrzostwo z rzędu i trzecie w historii. Drugie miejsce przypadło THW Kiel. "Zebry" zajęły tym samym miejsce, które premiuje ich grą w Lidze Mistrzów. W ostatnim sezonie pierwszy raz od dawna THW nie grało w tych elitarnych rozgrywkach, ale na osłodę wywalczyło Puchar EHF.

Trzecie miejsce zajął SC Magdeburg z Piotrem Chrapkowskim w składzie! Tak więc Polak może się cieszyć z brązowego medalu! Dopiero czwarta lokata przypadła Rhein-Neckar Loewen.

Kolejka tak się ułożyła, że do samego końca ważyły się losy spadku z Bundesligi.VFL Gummersbach zremisowało na wyjeździe z SG BBM Bietigheim. Jak się później okazało obie te drużyny spadły z Bundesligi, a ligowy los po zwycięstwie z Minden zachował Ludwigshafen. Co ciekawe, Ludwigshafen zdobyło bramkę w ostatniej akcji meczu.

VFL Gummersbach spadło z ligi pierwszy raz w historii. Klub ten grał w Bundeslidze przez 53 sezony! O sporym pechu może mówić Filip Ivić, który podpisał kontrakt z tym klubem i ma się tam przenieść latem. 

REKLAMA

Dodaj komentarz

Tagi: Niemcy, Bundesliga,