REKLAMA

W poniedziałek poznamy oficjalnie dwóch nowych zawodników Orlen Wisły Płock

Autor: Wojciech Staniec, 08-06-2019, 16:31

Wisła poinformowała w sobotę o podpisaniu pierwszego zawodowego kontraktu z Mikołajem Czaplickim. Przy okazji płocki klub ujawnił kiedy i ilu nowych zawodników wzmocni ekipę "Nafciarzy". 

Płocczanie przy okazji informacji o podpisaniu kontraktu z Czaplickim podkręcili atmosferę i napisali "1/3" oraz, że więcej informacji w poniedziałek. 

REKLAMA

Oznacza to, że kolejnych transferowych wieści z obozu Orlen Wisły możemy się spodziewać na początku przyszłego tygodnia. Jednak niemal napewno chodzi o dwóch mogących grać na lewym rozegraniu zawodników - Philipa Stenmalma i Zoltana Szitę.

Pierwszy z nich - Szwed ma 27 lat, ma na swoim koncie złoty medal Mistrzostw Świata 2013 juniorów. Dwa lata wcześniej zajął ze swoją ekipą trzecie miejsce. Stenmalm występował także w seniorskiej reprezentacji. Znalazł się w składzie podczas mistrzostw Europy w Polsce oraz turnieju we Francji. Wziął również udział w Igrzyskach Olimpijskich w Rio de Janeiro. 

Z kolei Szita to młody, ale bardzo ciekawy zawodnik. W lutym skończył 21 lat. Ma 197 centymetrów wzrostu i waży 89 kilogramów. Jest wychowankiem Telekomu Veszprem, a ostatnio grał w Balatonfüredi KSE. Ma już za sobą występy w reprezentacji Węgier.

Latem Orlen Wisłę czeka sporo zmian. Z klubu odejdą Dan-Emil Racotea, Tomasz Gębala, Marko Tarabochia, Ignacio Moya, Marcin Wichary, Adam Borbely. Odchodzących zawodników zastąpią Niko Mindegia, Alvaro Ruiz, Ivan Stevanović i Leon Susnja, Mikołaj Czaplicki oraz najpewnien Stenmalm i Szita.

REKLAMA

Dodaj komentarz