REKLAMA

Rastislav Trtik zwolniony z NMC Górnika Zabrze!

Autor: Redakcja, 07-06-2019, 09:31

NMC Górnikowi nie udało się dwa razy pod wodzą Rastislava Trtika awansować do półfinału PGNiG Superligi. Czech nie będzie miał już okazji powalczyć o medal z zabrzańskim klubem, gdyż został zwolniony.

Zawodnicy NMC Górnika w dwóch poprzednich sezonach bardzo dobrze grali w rundach zasadniczych, gdzie dużo wygrywali i byli wysoko w tabeli. Jednak w fazie finałowej odpadali już w ćwierćfinale, a w Zabrzu mierzyli w medale. Za brak awansu do najlepszej czwórki swoją posadą zapłacił Rastislav Trtik.

REKLAMA

Władze klubu wydały w tej sprawie oficjalny komunikat: "Decyzją Zarządu Górnik Zabrze Piłka Ręczna S.A Pan Rastisłav Trtik od 5.06.2019r. nie prowadzi pierwszego zespołu NMC GÓRNIK ZABRZE. Dziękujemy Trenerowi serdecznie za dwa lata ciężkiej pracy, jaką poświecił trenując pierwszy zespół naszego Klubu" - napisano.

Trtik ma 58 lat. NMC Górnika prowadził przez dwa sezony, wcześniej pracował w klubach z Bundesligi. W grudniu przedłużył kontrakt z zabrzańskim klubem do czerwca 2020, ale jak już wiadomo nie wypełni go.

Zarząd NMC Górnika nie ogłosił jeszcze nazwiska nowego trenera.

REKLAMA

Dodaj komentarz