2019-06-01 19:40:00

Sensacja! Wielka Barcelona nie zagra w finale Ligi Mistrzów, niesamowita pogoń i triumf Vardaru

FC Barcelona prowadziła z Vardarem już siedmioma bramkami i wydawało się, że zamelduje się w finale Ligi Mistrzów. Tak się jednak nie stało i po szalonej pogoni Macedończycy wygrali 29:27!

Od początku spotkania wynik "trzymał" Dejan Milosavjev. Tylko swojemu bramkarzowi Vardar zawdzięczał, to że od początku Barcelona nie zyskała dużej przewagi. Jednak mistrzowie Hiszpanii, spokojnie, krok po kroku rozpędzali się.

"Barca" gra w tym sezonie bardzo dobrze i ten półfinał był tylko potwierdzeniem tego. Sytuację próbował ratować trener Roberto Garcia Parrondo, który przy prowadzeniu "Dumy Katalonii" 14:8 poprosił o czas, ale to na niewiele się zdało, bo pierwsza połowa zakończyła się wygraną tego zespołu 16:9.

Po przerwie Barcelona kontrolowała boiskowe wydarzenia. Gra toczyło się niejako na zasadzie gol za gol, a to była dobra sytuacja dla mistrzów Hiszpanii. Z czasem jednak Vardar zaczął odrabiać straty. Znów swoje dołożył Milosavljev. Stopniowo przewaga Barcelony zaczęła topnieć i w 54. minucie po golu Ivana Cupicia wynosiła już tylko dwie bramki.

To jednak nie było ostatnie słowo Macedończyków, którzy chwilę później zmniejszyli straty do jednej bramki oraz stanęli przed szansą doprowadzenia do remisu doprowadził Rogerio Fereira Moraes.

Katalończycy mieli ogromne problemy w ataku. Ich rzuty okazywały się niedokładne, a korzystali z tego zawodnicy Vardaru. Dwie minuty i siedemnaście sekund przed końcem czerwoną kartkę za faul na Dainisie Kristopansie otrzymał Thiagus Petrus. Chwilę później trafił Igor Karacić, a na dodatek Vardar odzyskał piłkę. Gdy gola na 28:26 rzucił Kristopans stało się jasne, że

To Vardar będzie niedzielę grał w finale Ligi Mistrzów z Telekomem Veszprem. Wcześniej, bo o 15.15 rozpocznie się pojedynek o brąz, w którym FC Barcelona zmierzy się z PGE VIVE Kielce.