2019-05-29 20:33:00

Stal postawiła kropkę nad "i"! Mielczanie pokonali Nielbę i zostają w PGNiG Superlidze

Po zaciętej rywalizacji w decydującym meczu o grę w PGNiG Superlidze Stal postawiła kropkę nad "i". Nielba dzielnie walczyła, ale mielczanie wygrali 29:25 i mogli cieszyć się z utrzymania.

W pierwszym meczu barażowym o grę PGNiG Superligi Stal wypracowała siedem bramek zaliczki. Nielba przyjechała zmotywowana do walki i od początku spotkanie było wyrównane. W 5. minucie goście wygrywali 4:2, ale nie trwało to długo. Po chwili wyrównujące oczko dla gospodarzy zdobył Piotr Krępa i na tablicy wyników był remis. Gra była zacięta i odbywała się na zasadzie "bramka za bramkę".

Stal nie wykorzystywała okazji do zbudowania większej przewagi, ale i tak cały czas miała komfort gry ze względu na zaliczkę z pierwszego meczu. Zespół z Wągrowca cały czas nie odpuszczał i walczył. Mielczanom udawało się odskoczyć na dwie - trzy bramki, ale za moment przyjezdni szybko niwelowali różnicę. Po wyrównanej pierwszej połowie gospodarze wygrywali 14:13.

Pierwsze minuty drugiej części spotkania należały do Stali, która w 37. minucie po trafieniu Huberta Skucińskiego wygrywała 20:15. Nielba nie dawała za wygraną i konsekwentnie odrabiała straty. Świetnie w drużynie gospodarzy prezentował się Piotr Krępa, który w 47. minucie wywalczył w meczu już siódmy rzut karny, ale koledzy z drużyny nie potrafili wykorzystać okazji, co spowodowało, że goście zbliżyli się na jedno trafienie.

Do końca spotkania kibice mogli oglądać zaciętą rywalizację. Nielba próbowała jeszcze dogonić rywali, ale nie pozwalał im na to kapitalnie broniący Goran Andelic. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 29:25 na korzyść Stali, która mogła cieszyć z pozostanie w PGNiG Superlidze.

Najskuteczniejszymi zawodnikami spotkania byli Piotr Krępa i Łukasz Hoffmann, którzy zanotowali po sześć trafień.

Stal Mielec - Nielba Wągrowiec 29:25 (14:13)