2019-05-26 20:00:00

Po roku przerwy mistrzostwo Węgier wraca do Veszprem. Niesamowity wyczyn Manuela Strleka

Zawodnikom MOL-Pick Szeged nie udało się obronić mistrzostwa Węgier. Po roku przerwy tytuł ten wywalczył Telekom Veszprem.

W finale ligi węgierskiej gra się dwa mecze. W pierwszym spotkaniu przed własną publicznością Telekom wygrał jedenastoma bramkmi. W rewanżu rozegranym w Szeged padł remis 27:27, a to oznacza, że mistrzem Węgier został Telekom.

Podczas niedzielnego spotkania gospodarze prowadzili, ale nigdy nie na tyle wysoko, aby móc realnie myśleć o odrobieniu strat. Goście cały czas mieli sytuację pod kontrolą. Rok temu MOL-Pick Szeged przerwał hegemonię Telekomu, ale po roku mistrzem Węgier zostali zawodnicy z Veszprem.

Niesamowitego wyczynu dokonał Manuel Strlek, który od kiedy jest zawodowym piłkarzem ręcznym kończy sezon z mistrzostwem. Taka sytuacja ma już miejsce w trzecim klubie. Strlek był mistrzem Chorwacji z RK PPD Zagrzeb w 2007, 2008, 2009, 2010, 2011, 2012 roku, z Kielcach cieszył się ze złota w 2013, 2014, 2015, 2016, 2017 oraz 2018. Teraz dołożył mistrzostwo Węgier z 2019 roku.

Ze złota z Telekomem cieszył się także były zawodnik Orlen Wisły Płock - Petar Nenadić.

Po spotkaniu władze MOL-Pick Szeged podziękowały odchodzącym po sezonie zawodnikom, wśród nich był były gracz VIVE i Wisły - Marin Sego, który od nowego sezonu będzie grał w Montpellier.

Telekom będzie rywalem PGE VIVE w półfinale Ligi Mistrzów, to spotkanie odbędzie się w sobotę 1 czerwca w Kolonii. Pierwszy gwizdek o godzinie 15.15.