REKLAMA

Nacho Moya i Mateusz Piechowski odejdą z Orlen Wisły Płock!

Autor: Redakcja, 26-05-2019, 10:28

W przyszłym sezonie w barwach Orlen Wisły Płock nie zagrają już Ignacio Moya oraz Mateusz Piechowski. Obu zawodnikom z końcem sezonu kończą się kontrakty.

Ignacio Moya Florido trafił do Orlen Wisły w sierpniu, początkowo miał zostać tylko do końca roku i być uzupełnieniem płockiego klubu w obliczu kontuzji innych zawodników. Szybko jednak pokazał się z bardzo dobrej strony i został do końca sezonu.

REKLAMA

- Jeśli chodzi Nacho to na tę pozycję w przyszłym sezonie przychodzi Niko Mindegia oraz Alvaro Ruiz. Zostaniemy również z Ondrejem Zdrahalą, który ma ważny kontrakt, tak więc z kogoś siłą rzeczy musieliśmy zrezygnować. Dziękuję Nacho, gdyż przyszedł do nas w trudnym momencie i wzniósł się na poziom sportowy, który zaskoczył nasz wszystkich. Życzę mu, aby poprzez grę w naszym klubie wrócił do wielkiej piłki ręcznej i dalej kontynuował swoją karierę – powiedział prezes SPR Wisły Płock Robert Czwartek.

Z kolei Mateusz Piechowski już sezon temu miał podpisany kontrakt z hiszpańskim klubem, jednak wobec zmiany trenera w nim umowę rozwiązano. Obrotowy przedłużył wtedy kontrakt z Orlen Wisłą o dwanaście miesięcy.

- Inaczej wygląda sytuacja Mateusza Piechowskiego, którego trener widzi w składzie na przyszły sezon, głównie do realizacji zadań defensywnych. Tutaj jednak ważną rolę odgrywają nasze możliwości finansowe. Niestety na tę chwilę nie jesteśmy w stanie zaproponować mu umowy na oczekiwanym poziomie. Tym bardziej, że chcemy zakontraktować jeszcze dwóch nowych zawodników na lewe rozegranie. Będziemy jeszcze pracować nad znalezieniem dodatkowych środków i być może taka propozycja z naszej strony się pojawi. Nie możemy jednak Mateuszowi nic obiecać i nie będziemy go blokować w poszukiwaniu nowego klubu – tłumaczy prezes SPR Wisły Płock.

W tej chwili pewne jest, że latem Wisłę opuszczą: Tomasz Gębala, Nemanja Obradović, Dan-Emil Racotea, Marcin Wichary, Nacho Moya, Mateusz Piechowski, Adam Borbely oraz Marko Tarabochia.

Orlen Wisłę wzmocnią Niko Mindegia, Alvaro Ruiz, Ivan Stevanović i Leon Susnja. Jednak według zapowiedzi prezesa Czwartka to nie koniec transferów do "Nafciarzy".

źródło: inf. prasowa

fot. Anna Benicewicz-Miazga

REKLAMA

Dodaj komentarz