2019-05-19 14:23:00

Wysokie zwycięstwo Orlen Wisły! Płocczanie meldują się w finale

Kolejne wysokie zwycięstwo Orlen Wisły! Płocczanie pokonali przed własną publicznością MMTS 28:16, do przerwy prowadząc 14:9. "Nafciarze" zapewnili sobie tym samym awans do finału PGNiG Superligi, a o złote medale powalczą z PGE VIVE Kielce.

Kwidzynianie mieli spore problemy ze skutecznością w pierwszym meczu. Kłopoty z grą w ataku były też i teraz. MMTS słabo wszedł w mecz, nie był w stanie przedrzeć się przez płocką defensywę i gdy w 6. minucie przegrywał juz 0:3 o czas poprosił trener Tomasz Strząbała. Pierwszą bramkę dla zespołu gości rzucił dopiero 120 sekund później Damian Przytuła.

Z czasem (w 11. minucie) MMTS doprowadził do remisu 3:3, a po kwadransie gry było 4:4. Goście dobrze spisywali w obronie, ale zupełnie nie radzili sobie z grą w ataku. Orlen Wisła raz po raz sunęła z kontrą, a Krzysztof Szczecina, który rozgrywał przyzwoity mecz długimi momentami był bezradny. Trener Xavi Sabate dał odpocząć Michałowi Daszkowi i na boisku pojawił się Mateusz Góralski, na parkiecie można było oglądać też nie grającego ostatnio zbyt wiele Igora Żabicia.

W ciągu czternastu minut po wznowieniu gry goście rzucili ledwie dwie bramki, a Orlen Wisła odjechała na dziesięć trafień. O czas - już swój ostatni - poprosił wtedy Tomasz Strząbała.

Pod nieobecność Tomasza Gębali, który zerwał więzadła w kolanie i w tym sezonie już nie zagra w płockiej drużynie na lewym rozegraniu dużo grał Nemanja Obradović. Później zastąpił do Dan-Emil Racotea i Rumun pokazał się z o wiele lepszej strony.

Orlen Wisła ze spokojem dokończyła mecz i w dobrym stylu wywalczyła awans do finału PGNiG Superligi. Tam płocczan czeka dwumecz z PGE VIVE Kielce. Spotkania te zaplanowano na środę i sobotę.

Orlen Wisła Płock - MMTS Kwidzyn 28:16 (14:9)