2019-05-15 19:25:00

Bezcenne zwycięstwo Sandra SPA Pogoni! Szczecinianie mogą być spokojni utrzymania

Zawodnicy Sandra SPA Pogoni wygrali na wyjeździe z Energą Wybrzeżem Gdańsk 27:25. To oznacza, że za rok znów zobaczymy ich w PGNiG Superlidze.

Nikogo nie trzeba było przekonywać, że stawka tego spotkania była wysoka. Na przeciwko siebie stanęli sąsiedzi w tabeli. Jedenasta w tabeli Energa Wybrzeże podejmowała dziesiątą Sandra SPA Pogoń. Portowcy mieli o trzy punkty więcej od gdańszczan i jeżeliby wygrali, to mogliby już być niemal pewni utrzymania w PGNiG Superlidze.

Spotkanie od samego początku było wyrównane i nikomu nie udało się zbudować większej przewagi. Gospodarze, między 14. a 16. minutą rzucili trzy gole z rzędu. I to był ważny moment tej części spotkania, która zakończyła się wygraną Energi Wybrzeża 17:15.

Wystarczyło jednak kilka sekund drugiej odsłony spotkania i znów był remis. Później spotkanie znów był wyrównane. W pewnym momencie gospodarze nieznacznie odskoczyli, ale nie byli w stanie tego utrzymać. Okres między 51. a 55. minutą Sandra SPA Pogoń wygrała 4:1 i prowadziła 24:23. Gospodarze doprowadzili jeszcze do remisu, ale końcówka należała do gości, którzy wywalczyli ostatecznie trzy punkty.

Energa Wybrzeże Gdańsk - Sandra SPA Pogoń Szczecin 25:27 (12:8)