2019-05-04 19:07:00

Liga Mistrzów: SG Flensburg-Handewitt nie dał rady. Po roku przerwy Veszprem jedzie do Kolonii!

Znamy pierwszego półfinalistę Final Four Ligi Mistrzów! Początek meczu należał do gości, którzy wygrywali 5:0. Jednak potem Veszprem uspokoiło swoją grę i konsekwentnie budowało przewagę. Mecz zakończył się wynikiem 29:25 na korzyść węgierskiej drużyny, która może cieszyć się z awansu!

Veszprem w pierwszym meczu ćwierćfinałowym wypracowało sześć bramek zaliczki. SG Flensburg-Handewitt przyjechało na Węgry mocno zmotywowane do walki, co od razu było widać na parkiecie. Gospodarzom brakowało koncentracji, a rywale wykorzystywali okazje. W bramce niemieckiego zespołu od samego początku spotkania kapitalnie spisywał się Torbjoern Sittrup Bergerud. Veszprem kompletnie nie radziło sobie w ataku i popełniało wiele błędów, a goście zdobyli kolejne bramki po kontrze. Efekt? W 6. minucie gry prowadzenie 5:0.

Na słabą grę musiał zareagować trener Veszprem, prosząc o czas. Kibice musieli długo czekać na pierwsze oczko dla gospodarzy, które padło dopiero w 7. minucie. Na listę strzelców wpisał się Momir Ilić.

W 14. minucie między słupkami gospodarzy pojawił się bohater meczu we Flensburgu czyli Roland Mikler, który od razu zanotował interwencję. Węgierska ekipa niwelowała różnicę i w 20. minut po trafieniu Andreasa Nilssona tablica wyników pokazywała remis 9:9. Początek meczu wlał nadzieję graczom SG Flensburg-Handewitt, że są w stanie odrobić straty z pierwszego meczu, ale pod koniec pierwszej połowy przeciwnicy zaczęli kontrolować przebieg starcia i odzyskali komfort gry. Przyjezdni mieli coraz większe problemy z pokonaniem defensywy i już nie tak łatwo zdobywali bramki. Ostatecznie do przerwy Veszprem wygrywało 17:13.

Po zmianie stron goście walczyli, ale Veszprem utrzymywało swoje prowadzenie i spokojnie prowadziło swoją grę. W 40. minucie gospodarze zbudowali przewagę na 22:18.

Czas uciekał a zawodnicy SG Flensburg-Handewitt popełniali proste błędy w ataku i z każdą następną akcją malały szanse na sprawienie niespodzianki i odrobienie start. Dziesięć minut przed zakończeniem meczu gospodarze wygrywali 26:20. Przyjezdni nie byli w stanie już odrobić strat i musieli uznać wyższość rywali. Veszprem w rewanżu także wygrało 29:25 i mogło cieszyć się z awansu do Final Four Ligi Mistrzów.

Najskuteczniejszym zawodnikiem meczu był Hampus Wanne - 7 bramek.

VeszprémSG Flensburg-Handewitt 29:25 (17:13)