REKLAMA

NMC Górnik i Azoty rozczarowały. Które miejsca zajęły na koniec sezonu?

Autor: Wojciech Staniec, 01-05-2019, 09:42

Dla czterech drużyn, które odpadły w ćwierćfinale PGNiG Superligi sezon już się skończył. Szczególnie dotkliwe to jest dla Azotów Puławy i NMC Górnika Zabrze, które miały walczyć o medale.

System rozgrywek jest tak skonstruowany, że po zakończeniu rundy zasadniczej osiem najlepszych drużyn gra w ćwierćfinałach, a sześć najgorszy w rundzie spadkowej walczy o ligowy byt. W ćwierćfinale rozgrywane są dwa mecze, wygranych czekają jeszcze cztery spotkania (półfinały i finał lub mecz o 3. miejsce), z kolei przegrani kończą sezon.

REKLAMA

Tak jest w przypadku Azotów Puławy, NMC Górnika Zabrze, Piotrkowianina i Chrobrego Głogów. Ta czwórka z końcem kwietnia skończyła ligowe granie i na kolejne mecze musi poczekać do września.

Rozgrywki ligowe mają na celu sklasyfikowanie drużyn na koniec sezonu. Tak więc które miejsce zajęły te zespoły? Tu najpierw trzeba zacytować fragment regulaminu Paragraf 9, Punkt 11:

"Drużyny, które przegrały dwumecze ćwierćfinałowe, zostają sklasyfikowane w tabeli końcowej rozgrywek na miejscach od piątego (5) do ósmego (8), a o ich kolejności decyduje wyższe miejsce po zakończeniu rundy zasadniczej, o której mowa w ust. 5. "

Musimy bazować na tabeli po rundzie zasadniczej. Na jej podstawie klasyfikacja końcowa wygląda tak:

5. miejsce - NMC Górnik Zabrze (3. po rundzie zasadniczej)

6. miejsce - Azoty Puławy (5. po rundzie zasadniczej)

7. miejsce - Piotrkowianin Piotrków Trybunalski (7. miejsce po rundzie zasadniczej)

8. miejsce - Chrobry Głogów (8. miejsce po rundzie zasadniczej)

Klasyfikacja ta może być o tyle ważna, że jeżeli któraś z drużyn z pierwszej czwórki nie będzie chciała grać w Europejskich Pucharach, to miejsce to przypadnie kolejnym zespołom w tabeli. 

REKLAMA

Dodaj komentarz