2019-04-30 21:43:00
Patryk Dziadura

Orlen Wisła melduje się w półfinale. Piotrkowianin wyraźnie uległ w Płocku

Nie w takim stylu wyobrażał sobie pożegnanie Dmytro Zinczuk z piotrkowską męską siódemką. Płocczanie od nieustannie budowali swoją przewagę nad siódmą drużyną fazy zasadniczej w niepodważalny sposób znajduje się w najlepszej czwórce Superligi.

Zanim Nemanja Obradović otworzył wynik spotkania, przez dobre cztery minuty żaden z rzucających nie potrafił się wstrzelić w bramkę. Handbalówka padała łupem Adama Borbely'a albo odbijała się od obramowania bramki. Formacja obronna Wiślaków prezentowała się wybornie, lecz w sukurs nie szła nieco ospała gra w ataku. Stąd skromne prowadzenie 4:3 po jedenastu minutach. Gdy odpalił Żiga Mlakar w ataku, poszły za tym kontry płocczan, którzy rzucili siedem goli z rzędu do 21. minuty.

Królował Michał Daszek, dla którego żadnym wyzwaniem nie były rzuty ze skrzydła, szybkie ataki czy "siódemki". W bramce gości Damian Procho nie był tak skuteczny w Piotrkowie jak nieobecny tego dnia Marcin Schodowski. Więcej luzu w płockim szyku wykorzystał Piotr Swat dając wyraźny sygnał do przełamania. Podobnie jak w pierwszym meczu, podopieczni trenera Sabate łapali chwilowe zadyszki, które natychmiast na owocne kontry zamieniali rywale. Podobnie było pod koniec pierwszej części spotkania, w której przyjezdni odrobili straty do czterech bramek.

Drużynie z łódzkiego ponownie zaczęło się wszystko wymykać, gdy Patryk Mastalerz dość nieszczęśliwie wpadł pod nogi wyskakującego Michała Daszka, za co został ukarany bezpośrednią czerwienią. Dodatkowo Adam Morawski godnie zastąpił Adama Borbely'a w bramce, a płocka obrona działała bez zarzutu, dając rezultat 19:12 po czterdziestu minutach. Od tej chwili karty zostały rozdane, a na płockim boisku rozpoczął się radosny szczypiorniak, który końcowym trafieniem skwitował Przemysław Krajewski.

Orlen Wisła Płock - Piotrkowianin Piotrków Trybunalski 33:20 (13:9)

Orlen Wisła Płock: Borbely, Morawski - Daszek 8, Góralski 1, Gębala 3, Krajewski 2, Mihić 4, Mlakar 5, Moya, Obradović 1, Piechowski, Racotea 1, Sulić 2, de Toledo 3, Żabić 1, Zdrahala 2

Kary: Sulić - 4 minuty; Obradović, Racotea - 2 minuty

Karne: 5/5

Piotrkowianin Piotrków Trybunalski: Procho, Pyrka - Andreou, Iskra 1, Kaźmierczak 1, Mastalerz 2, Mróz, Nastaj 1, Pacześny 1, Pożarek, Sobut 6, Surosz, Swat 4, Szopa, Tórz 3, Urbański 1

Kary: Adreou, Kaźmierczak, Mastalerz, Nastaj, Pożarek - 2 minuty