2019-04-27 20:20:00

Koniec zwycięskiej passy Arki! Energa MKS Kalisz zdecydowanie lepsza od gdynian

Energa MKS po czterech kolejkach rundy spadkowej ma na swoim koncie komplet wygranych. Kaliszanie przerwali zwycięską passę Arki i pewnie pokonali zespół z Gdyni 32:19.

Kaliszanie rozpoczęli spotkanie od zdobycia dwóch bramek, ale gdynianie po początkowej niemocy w ataku szybko zniwelowali błędy i w 8. minucie po trafieniu z siódmego metra Rafała Rychlewskiego doprowadzili do remisu 3:3.

Kolejne minuty jednak należały do Energi MKS-u Kalisz. Gospodarze systematycznie powiększali swoje prowadzenie i 21. minucie po bramce Krzysztofa Misiejuka gospodarze wygrywali już 10:5. Świetny mecz w bramce rozgrywał Łukasz Zakreta, z którym mieli goście mieli ogromne problemy. Po pierwszej połowie Energa MKS wygrywała 15:10.

W drugiej części meczu gospodarze całkowicie przejęli inicjatywę na parkiecie i nie zwalniali swojego tempa. Arka nie była w stanie zatrzymać rozpędzonych rywali, którzy w 35. minucie po bramce Michała Dreja wygrywali już 22:10.

Na odrobinie strat nie pozwalał dalej świetnie broniący Łukasz Zakreta. Koledzy z drużyny wykorzystali jego interwencje i spokojnie budowali cały czas przewagę. Arka nie dała rady i musiała grać pod dyktando przeciwnika. W 49. minucie bramkę dla gości zdobył Krzysztof Jasowicz i było to już ostatnie trafienie gdynian w tym meczu. Energa MKS Kalisz rzuciła jeszcze sześć oczek i odniosła wysokie zwycięstwo 32:19.

Energa MKS KaliszArka Gdynia 32:19 (15:10)