2019-04-25 21:39:00

Liga Mistrzów: Na przekór wszystkim problemom! Wyraźne zwycięstwo Vardaru

Świetne spotkanie w Skopje! Vardar po bardzo dobrym meczu pokonał MOL-Pick Szeged 31:23. Mistrzowie Macedonii są więc bliżej wywalczenia awansu do Final Four Ligi Mistrzów.

To był wyjątkowy pojedynek dla kibiców w Skopje. Po tym jak swoje odejście z klubu zapowiedział sponsor i prezes klubu Sergiej Samsonenko przyszłość Vardaru stanęła pod sporym znakiem zapytania. Tak więc ćwierćfinał Ligi Mistrzów z MOL-Pick Szeged mógł być ostatnim takim meczem w stolicy Macedonii na wiele lat.

Jednak od pierwszych minut nie było widać problemów finansowych Vardaru. Nie jest tajemnicą, że klub ma spore długi, ale tym razem o tym nikt nie myślał. Mistrzowie Węgier walczą o pierwszy w historii udział w Final Four Ligi Mistrzów i na początku spotkania nawet prowadzili.

Dość szybko jednak to Vardar zbudował sobie przewagę (cztery bramki po piętnastu minutach meczu). Mistrzowie Macedonii grali dobrze w obronie, mogli też liczyć na Dejana Milosavljeva i to przynosiło dobre skutki.

Po przerwie Vardar utrzymywał przewagę, ale z czasem MOL-Pick zmniejszył straty - nawet do jednej bramki. W zespole gospodarzy na rozegraniu grała praktycznie cały czas ta sama trójka, czyli Igor Karacić, Staś Skube oraz Dainis Kristopans. Mogli oni więc być już mocno zmęczeni.

Vardar nie pozwolił na to, aby Węgrzy doprowadzili do remisu, a dzięki dobrej końcówce wygrali 31:23. Macedończycy będą mieli więc osiem bramek przewagi przed rewanżem (niedziela, 5 maja), co wydaje się być bardzo solidną zaliczką.

Vardar Skopje - MOL-Pick Szeged 31:23 (14:12)