2019-04-24 20:40:00

Liga Mistrzów: Bolesna porażka Flensburga przed własną publicznością. Wysokie zwycięstwo Telekomu

Zawodnicy Telekomu Veszprem zrobili milowy krok w walce o wejście do Final Four. Węgrzy pokonali na wyjeździe SG Flensburg-Handewitt 28:22.

Dobrze w to spotkanie weszli gospodarze, który prowadzili 3:0, a Veszprem pierwszą bramkę rzuciło dopiero w 5. minucie. Jednak już w 10. minucie było 4:4. Później jednak Veszprem się rozkręciło i zaczęło grać lepiej. Na efekty nie trzeba było długo czekać, bo już w już 18. minucie wygrywali 9:6. O czas poprosił wtedy trener Flensburga, Maik Mahulla. Niemcy doprowadzili do remisu i od tego momentu spotkanie zrobiło się wyrównane.

"Madziarzy" wybornie weszli w drugą połowę. W ich grze wszystko funkcjonowało bardzo dobrze. Veszprem mogło liczyć na swojego bramkarza - Rolanda Miklera. Na efekty nie trzeba było długo czekać. W 44. minucie Telekom wygrywał już 22:16. Oznaczało to, że Flensburg przez blisko kwadrans rzucił ledwie jedną bramkę.

Później - w pewnym momencie mogło się wydawać, że Flensburg może jeszcze odrobić straty. Ale tak się nie stało. Końcówka należała do Węgrów, którzy zupełnie zasłużenie wygrali X bramkami i są w świetnej sytuacji przed rewanżem, który odbędzie się już w Veszprem Arenie.

SG Flensburg-Handewitt - Telekom Veszprém 22:28 (15:15)