2019-04-19 21:37:00

Formalności dopełnione. PGE VIVE w półfinale, dobry mecz Chrobrego

Po tym jak w pierwszym spotkaniu PGE VIVE spuściło lanie Chrobremu, w rewanżu zobaczyliśmy spokojniejsze spotkanie. Mistrzowie Polski jednak wygrali i w ten sposób przypieczętowali awans do półfinału.

Ten pojedynek był już tylko formalnością. PGE VIVE wygrało pierwsze spotkanie różnicą dziewiętnastu bramek. Tak więc teraz mogłoby przegrać osiemnastoma golami, a i tak zagrałoby w półfinale. Spotkanie to było rozgrywane w Wielki Piątek i nie przyciągnęło do Hali Legionów zbyt wielu kibiców. Obie drużyny zagrały w mocno okrojonych składach. W PGE VIVE brakowało Krzysztofa Lijewskiego, Daniela Dujshebaeva, Luki Cindricia, Julena Aguinagalde, Michała Jureckiego oraz Filipa Ivicia. W Chrobrym nie nie zagrali Kamil Sadowski, Damian Krzysztofik, czy Rafał Biegaj.

W 8. minucie Chrobry prowadził 5:3. W ciągu kolejnych 180 sekund dwa trafienia zanotowali gospodarze. Z takiego obrotu spraw nie był zadowolony trener Jarosław Cieślikowski i poprosił o czas. Od tego momentu spotkanie zrobiło się wyrównane. Obie drużyny grały gol za gol, a wynik oscylował wokół remisu. Dopiero tuż przed przerwą PGE VIVE odskoczyło na dwa trafienia.

Świetnie w drugą połowę weszli zawodnicy z Głogowa. W ciągu pierwszych sześciu minut nie stracili żadnej bramki, a stracili trzy. Chrobry doprowadził do remisu, a złą passę PGE VIVE przerwał dopiero Mariusz Jurkiewicz. W ekipie Chrobrego dobrze grał Michał Kapela, który w jednej z akcji popisywał się ekwilibrystyczną obroną. Bramkarz wracał między słupki, a zawodnicy z Kielc rzucili piłkę przez całe boisko, jednak górą był Kapela. W 51. minucie czerwoną kartkę z gradacji kar otrzymał Bartłomiej Bis.

Niespodzianki jednak nie było. PGE VIVE odrobiło straty, a później zbudowało sobie przewagę, dzięki której wygrało i zapewniło sobie awans do półfinału. Tam kielczanie zagrają ze zwycięzcą pary Gwardia - Azoty. Z kolei dla Chrobrego był to ostatni mecz w tym sezonie. Głogowianie zakończyli rozgrywki na ósmym miejscu.

PGE VIVE Kielce - Chrobry Głogów 34:28 (16:14)

PGE VIVE: Wałach, Cupara - Bis 5, A. Dujshebaev 2, Jachlewski 3, Janc 5, Jurkiewicz 2, Kulesz 5, Moryto 2, Mamić 6, Fernandez 3, Karalek 1

Chrobry: Stachera, Kapela - Wawrzyniak 1, Warmijak 2, Podobas 1, Klinger 3, Babicz 5, Tylutki, Orpik 5, Bartczak 4, Bekisz 2, Makowiejew 5, Rydz