2019-04-17 20:27:00
Redakcja

Energetyczne derby dla kaliszan!

Energa MKS w dobrym stylu pokonała Energę Wybrzeże 27:22. Kaliszanie zrobili ważny krok w sprawie utrzymania w Superlidze.

Wszystkie drużyny walczące o utrzymanie w lidze mają do rozegrania dziesięć spotkań. Tak więc każdy pojedynek jest ważny, nie tylko ze względu na punkty, ale i zbudowanie psychicznej przewagi.

Początek spotkania był wyrównany, gospodarze szybko zbudowali sobie przewagę. Trener gości już w 13. minucie musiał poprosić o czas. Po pierwszej połowie gospodarze mieli o trzy oczka więcej od rywali.

Po przerwie gra była toczona falami. Jedna drużyna zdobywała serię bramek, na to druga odpowiadała tym samy. Co ciekawe, Thomas Orneborg - trener zespołu gości poprosił o czas w 47. minucie, a następnie w 51. W międzyczasie jedyną bramkę zdobyli gospodarze.

OStatecznie kaliszanie wygrali pięcioma bramkami i są krok bliżej pozostanie w PGNiG Superlidze.

Energa MKS Kalisz - Energa Wybrzeże Gdańsk 27:22 (15:12)