REKLAMA

Piłka ręczna z uśmiechem i w szczytnym celu! Legendy polskiego szczypiorniaka znów zagrały razem

Autor: Ewa Basak, 11-04-2019, 09:10

W środę w Gliwicach spotkała się rodzina polskiego szczypiorniaka. "Handball Legends" czyli drużyna w skład której wchodzą utytułowani reprezentanci i reprezentantki Polski znów wybiegli na parkiet w meczu charytatywnym. Ich przeciwnikiem była Politechnika Śląska. 

Kilkanaście minut po spotkaniu Polska – Niemcy w ramach eliminacji do mistrzostw Europy 2020 kibice mogli oglądać wyjątkowy mecz. Gwiazdy polskiego szczypiorniaka znów wybiegły na boisko. Przedstawicie Handball Legend i Politechniki Śląskiej zagrali dla 4 – letniego Sebastiana Terpińskiego, chorego na złożoną wadę serca. 

REKLAMA

Piękny cel i niesamowite przeżycie. W tym meczu uśmiechu i dobrej zabawy nie brakowało. Wynik spotkania był kompletnie nieważny, liczyło się przede wszystkim wsparcie dla Sebastiana. Kibice po spotkaniu reprezentacji zostali w hali, by podziwiać wielkich sportowców znów w akcji. 

- W ogólnie nie trzeba było namawiać chłopaków, by się zebrać i zagrać znów razem. W składzie był prawie komplet. Jedynie Karolowi Bieleckiemu dwa dni temu coś wypadło i niestety nie mógł przyjechać  i także Magdalena Gapska, która miała z nami być. Natomiast cała reszta się pokazała i to jest najważniejsze. Mam nadzieję, że tych akcji będzie więcej, taki jest nasz plan. Chcemy działać charytatywnie, chcemy promować piłkę ręczną właśnie w ten sposób. Myślę, że to się udało. Baliśmy się, że po spotkaniu reprezentacji ludzie się rozejdą, ale frekwencja była bardzo fajna. Co do następnego takiego meczu to ciężko powiedzieć. Musimy się spotkać, przedyskutować. Na pewno chcielibyśmy po zakończeniu ligi coś takiego zorganizować, kto wie może w Kielcach. Tylko tutaj potrzebna byłaby pomoc organizacyjna - podkreśla reprezentant Polski, Grzegorz Tkaczyk. 

Spotkanie wygrały gwiazdy 28:19. A w składzie legend znaleźli się:  Iwona Niedźwiedź, Artur Siódmiak, Karolina Siódmiak, Grzegorz Tkaczyk, Sławomir Szmal, Marcin Lijewski, Bartosz Jurecki, Dawid Nilsson, Rafał Kuptel, Damian Wleklak, Adam Wiśniewski, Wojciech Zydroń, Patryk Kuchczyński, Radosław Wasiak, Bartłomiej Jaszka, Tomasz Rosiński. Drużynę podczas meczu prowadził Bogdan Wenta.

Zbiórka pieniędzy prowadzona jest za pośrednictwem fundacji SięPomaga - (Kliknij tutaj)

Zobacz galerię zdjęć z tego wyjątkowego meczu!

REKLAMA

Dodaj komentarz