2016-12-04 18:30:00

Veszprem zagrało dla Orlen Wisły, Motor przypieczętował drugie miejsce

Większość kibiców w Polsce w niedzielę najbardziej interesował mecz Vive Tauronu z Varadem Skopje. Poza spotkaniem w Kielcach rozegrano trzy inne starcia. Telekom Veszprem wygrało na wyjeździe z Bjerringbro-Silkeborg.

Taki wynik jest bardzo dobry dla Orlen Wisły, bo oznacza, że płocczanie zimę spędzą na szóstym miejscu, które promuje ich awansem do kolejnej fazy Ligi Mistrzów. Węgrzy byli zdecydowanymi faworytami pojedynku w Danii. Od początku narzucili swój styl gry i po pierwszej połowie prowadzili 15:9. Po przerwie gospodarze nieco zmniejszyli straty, ale i tak wygrana "Madziarów ani przez chwilę nie była zagrożona.

Innym ważnym meczem był pojedynek Motora Zaporoża z Besiktasem Stambuł. Ukraińcy wygrali go, do przerwy prowadząc. Taki wynik oznacza, że Motor zajmie drugie miejsce w grupie D. Z kolei norweskie Elverum zremisowało u siebie z Tatranem Presov 24:24, ale to spotkanie nie miało już znaczenia dla układu tabeli.

To były ostatnie mecze Ligi Mistrzów w tym roku. Na wiosnę w grupach A i B rozegranych będzie pięć kolejek, a w grupach C i D jedna.

Elverum Handball Herrer - Tatran Prešov 24:24 (10:9)

Motor Zaporoże - Besiktas Stambuł 34:28 (20:13)

Bjerringbro-Silkeborg - Telekom Veszprém 24:29 (9:15)