2019-04-02 19:24:00

PGE VIVE zakończyło rundę zasadniczą bez porażki

W ostatnim meczu fazy zasadniczej PGNiG Superligi PGE VIVE wygrało na wyjeździe z Energą Wybrzeże 42:29.

To było ostatnie spotkanie przed zgrupowaniami reprezentacji. PGE VIVE pojechało do Gdańska w dziesięcioosobowym składzie. Wolne dostali już Alex Dujshebaev, Artsiom Karalok, Blaż Janc. Urazy wykluczyły Daniela Dujshebaeva, Lukę Cindricia, Krzysztofa Lijewskiego i Michała Jureckiego.

To jednak nie miało większego wpływu na przebieg spotkania. PGE VIVE zaczęło od trzech trafień Uładzislau Kulesza i jednego Bartłomieja Bisa. W kolejnych minutach przewaga mistrzów Polski stopniowo rosła i po pierwszej połowie wynosiła już jedenaście bramek.

Po przerwie mistrzowi Polski nadal grali dobrze, ale gdy fragment między 35. a 41. minutą przegrali 1:4 o czas poprosił ich trener. Od tego momentu PGE VIVE kontrolowało boiskowe wydarzenia, a przewaga rosła, ale bardzo powoli. Spotkanie zakończyło się serią trzech bramek dla Energi Wybrzeża.

To spotkanie zakończyło zmagania obu drużyn w rundzie zasadniczej. Po przerwie na reprezentację gdańszczanie powalczą o utrzymanie w PGNiG Superlidze. Z kolei PGE VIVE nie przegrało żadnego meczu w tej części sezonu i teraz zagra o mistrzostwo Polski.

Energa Wybrzeże Gdańsk - PGE VIVE Kielce 29:42 (13:24)