2019-04-02 09:00:00

II liga gr. 2: Podsumowanie 23. kolejki

W 23. kolejce II ligi w grupie drugiej emocji nie brakowało! USAR Kwidzyn pokonał we własnej hali Tytanów Wejherowo i już może świętować awans do I ligi. Co jeszcze działo się w miniony weekend?

Trzy kolejki przed zakończeniem pierwszej rundy USAR zapewniał sobie awans do I ligi. W tej serii kwidzynianie zmierzyli się z wiceliderem tabeli – Tytanami Wejherowo. Goście ambitnie walczyli przez całe sześćdziesiąt minut, ale po pierwszej połowie przegrywali 14:18 i do końca spotkania na prowadzeniu byli gospodarze, którzy jeszcze podkręcili tempo w drugiej części. W meczu na szczycie lepsi o siedem bramek byli gospodarze. Po końcowym gwizdku w Kwidzynie wybuchła wielka euforia, USAR we własnej hali mógł cieszyć się z awansu. Wygrał swoje dwudzieste trzecie spotkanie z rzędu i w tym sezonie pozostaje niepokonane.

Zespół z Gniezna pokonał we własnej hali KPR Gryfino. Pierwsza połowa całkowicie należała do gospodarzy, którzy po trzydziestu minutach wypracowali sobie przewagę w postaci siedmiu trafień. KPR próbował do samego końca odrobić straty i udało się zmniejszyć różnicę, ale ostatecznie KS Szczypiorniak zwyciężył 31:28.

W derbowym pojedynku województwa warmińsko - mazurskim ITS Jeziorak Iława ograł ekipę z Olsztyna 34:25. Z pewnego zwycięstwa mogli cieszyć się zawodnicy MKS-u Brodnica. MLKS Borowiak Czersk nie dał rady i już do przerwy przegrywał 13:21, a całe spotkanie zakończyło się wynikiem 37:27 na korzyść przyjezdnych. Skutecznością w tym meczu zachwycił Wiktor Jędrasiak, który w sumie zdobył czternaście bramek.

Wygrana odniosła ostatnia drużyna z tabeli - AZS UMKS Toruń, którzy pokonali po wyrównanym meczu przed Latocha Agropom Gniew 36:33. Komplet punktów  w tej kolejce zdobył także MKS MOSiR Kętrzyn. SMS ZPRP Gdańsk dość niespodziewanie przegrał w Kętrzynie 33:34.