2019-03-30 21:05:00

Liga Mistrzów: "Lwy" za burtą! Planowe awanse Veszprem i Vardaru

Znamy trzech kolejnych uczestników ćwierćfinału Ligi Mistrzów. Do najlepsze ósemki Europy weszły Telekom Veszprem, Vardar Skopje i HBC Nantes.

I właśnie mecz we Francji przyniósł największe emocje. "Lwy" po pierwszym meczu miały dwie bramki przewagi. I po przerwie wydawało się, że awansują pewnie do kolejnej rundy. HBC w tej części spotkania tylko kilka razy wyszło na prowadzenie, a w pewnym momencie przerywało nawet trzema bramkami.

Po przerwie Francuzi szybko zbudowali sobie 2-3 bramki przewagi. Mecz do samego końca toczył się na zasadzie gol za gol. Ostatecznie po niesamowicie emocjonującej końcówce górą było HBC Nantes, które weszło do ćwierćfinału.

Telekom pokonał przed własną publicznością Sporting. Węgrzy musieli mieć w pamięci pierwszy mecz, gdy mieli trochę problemów. Teraz zagrali lepiej i w dobrym stylu wygrali.

Mecz w Skopje był tylko formalnością, gdyż Vardar miał wysoką zaliczę po meczu w Zagrzebiu. Przed swoją publicznością Macedończycy postawili tylko kropkę nad "i'. Spotkanie było o wiele bardziej wyrównane niż pierwsze i ostatecznie zakończyło się dwubramkowym zwycięstwem gospodarzy.