2019-03-26 07:30:00

II liga gr. 2: Podsumowanie 22. kolejki

Za nami spotkania 22. kolejki II ligi grupy drugiej. Z wysokiej wygranej mogli cieszyć się zawodnicy MKS-u Grudziądz, nieprzerwana seria zwycięstw USAR-u Kwidzyn, ciężkie spotkanie wiceliderów tabeli. Co jeszcze działo się w tej serii?

Zawodników z Gniewu czekało trudne zadanie, ponieważ podejmowali wiceliderów tabeli czyli zespół Tytanów Wejherowo. Gospodarze postawili się Tytanom i chociaż po pierwszej połowie przegrywali 13:19 to po zmianie stron konsekwentnie odrabiali straty. Jednak ostatecznie nie zdołali już odwrócić losów meczu i lepsi o dwie bramki byli przyjezdni.

Dalej niepokonany w lidze jest USAR Kwidzyn, ale MLKS Brodnica powalczył w meczu z faworytem. W pierwszej części spotkania gospodarzom udało się wyjść na dwie bramki przewagi, ale po otrzymaniu czerwonej kartki przez Mikołaja Płoskiego gra nie układała się już tak dobrze. Druga połowa należała już do kwidzynian, którzy spokojnie budowali prowadzenie. Skutecznością popisał się Kamil Nawrocki, który zdobył dwanaście oczek. A mecz zakończył się wynikiem 28:35 na korzyść USAR-u.

Dwa spotkania w tej kolejce zakończyły się takim samym wynikiem (30:25).  A było tak w meczu w Gryfinie i Gdańsku. KPR pokonał u siebie KU AZS UKW Bydgoszcz i traci jedne punkt do zajmującego trzecie miejsce w tabeli MKS-u Grudziądz. Taką samą różnicą bramkową SMS ZPRP wygrał z KS Szczypiorniak Gniezno.

Z wysokiej wygranej mogli cieszyć się gracze MKS-u Grudziądz, który rozbili na własnym parkiecie Jeziorak Iława, zwyciężając aż 45:30. Goście w meczu byli osłabiani, bo w ich składzie nie było ani jednego lewego rozgrywającego dlatego trener Karol Adamowicz zdecydował o grze bramkarza w polu. - Zespół z Grudziądza jest na innym, dużo wyższym niż my poziomie przygotowania motorycznego. To było widać w sobotnim meczu – mówi trener Jezioraka, który jednak ze spokojem podchodzi do grudziądzkiej porażki. W pierwszej połowie, mimo okrojonej kadry, zagraliśmy całkiem nieźle. W całym meczu rzuciliśmy silnemu rywalowi aż 30 bramek – to dobrze świadczy o naszej grze w ataku, gorzej było w obronie, jednak walczyliśmy - komentuje szkoleniowiec gości.