2019-03-23 19:25:00

"Czterdziestka" pękła w Głogowie! Wysoka wygrana Chrobrego nad Arką

W 24. kolejce PGNiG Superligi Chrobry zmierzył się z Arką. Nie było niespodzianki w Głogowie i pewne zwycięstwo odnieśli gospodarze, którzy pokonali ekipę z Gdyni aż 41:29.

Obie drużyny dość nerwowo rozpoczęły spotkanie i nie mogły skonstruować skutecznego ataku. W końcu wynik meczu otworzył w 3. minucie Kamil Sadowski. Arka nie mogła poradzić sobie z defensywą głogowian i po chwili rywale podwyższyli swoje prowadzenie. Po czterech minutach gry pierwszą bramkę zdobył jeden z kluczowych zawodników zespołu z Gdyni - Robert Kamyszek.

Chrobry utrzymywał się na prowadzeniu, ale przyjezdni nie odpuszczali i nie dawali szansy na zbudowanie większej różnicy. W 19. minucie po obronionym rzucie gospodarzy i wykorzystaniu kontry Arka złapała oczko kontaktowe z przeciwnikiem (10:11). Kibice mogli oglądać wyrównane spotkanie.

Zmotywowani zawodnicy z Gdyni szli za ciosem i w 22. minucie po kolejnym trafieniu Roberta Kamyszki doprowadzili do remisu 12:12. A za moment zanotowali stratę i Chrobry znów odskoczył na dwa oczka. O czas poprosił trener Dawid Nilsson. Pod koniec pierwszej połowy goście zanotowali przestój w ataku i podopieczni Jarosława Cieślikowskiego schodzili do szatni z przewagą trzech bramek.

Kapitalnie rozpoczęli drugą część czemu gospodarze, którzy zdobyli trzy trafienia z rzędu i budowali różnicę. Arka miała coraz większe problemy w ataku, a głogowianie znów rzucili trzy bramki. W 38. minucie czerwoną kartkę z powodu gradacji kar otrzymał Bartosz Warmijak.

W 41. minucie głogowianie wygrywali już 26:18 i systematycznie powiększali różnicę. Chrobry kontrolował przebieg meczu do samego końca, a rywale nie byli w stanie już zniwelować straty. Ostatecznie spotkanie zakończyło się wynikiem 41:29 na korzyść ekipy z Głogowa.

Najskuteczniejszym zawodnikiem meczu był Tomasz Klinger - autor 10 bramek.

Chrobry GłogówArka Gdynia 41:29 (18:15)