2019-03-17 19:24:00

Gdańszczanie postawili się Gwardii! Ale w bramce "show" Adama Malchera i wygrana opolan

Wielkie emocje w Opolu! Po sześćdziesięciu minutach zaciętego pojedynku Gwardia wygrała z ekipą z Gdańska 32:29. Energa Wybrzeże ambitnie walczyła do samego końca, ale nie zdołała już odwrócić losów meczów i górą byli gospodarze.

Skuteczną interwencją w pierwszej akcji popisał się Adam Malcher i po chwili bramkę zdobył Patryk Mauer. Od samego początku obie drużyny narzuciły szybkie tempo gry i co chwila odpowiadały sobie kolejnymi trafieniami. W 8. minucie Wojciech Prymlewicz wykorzystał kontrę i dał dwubramkowe prowadzenie gdańszczanom (6:4).

Kapitalny mecz od samego początku notował goalkeeper Gwardii, który zatrzymywał rzuty zawodników Energi Wybrzeża. Waleczni podopieczni Marcina Lijewskiego nie spuszczali głów i utrzymywali minimalną przewagę. W 14. minucie efektowną bramkę zdobył Mateusz Wróbel (8:6).

Drużyny zapewniły kibicom wielkie emocje i arcyciekawe starcie. W 19. minucie Gwardia zbliżyła się do rywali na jedno oczko i o czas poprosił szkoleniowiec gości. Po chwili Adam Malcher znów nie dał się pokonać z siódmego metra i szansę na doprowadzenie do remisu wykorzystał Przemysław Zadura. Także na dobre obrony w bramce gdańszczan Energa Wybrzeże mogła liczyć na Artura Chmielińskiego. Po trzydziestu minutach zaciętego starcia opolanie wygrywali 14:13.

Po zmianie stron kolejne fenomenalne parady notowali bramkarze po obu stronach parkietu - Adam Malcher i Artur Chmieliński. W 36. minucie z powodu przestoju w ataku gdańszczan o chwilę przerwy zażądał Marcin Lijewski. Po rozmowie z trenerem bramkę zdobył Michał Frańczak.

Swój "show" w bramce nadal kontynuował rewelacyjny Adam Malcher. Dzięki jego interwencjom Gwardia zbudowała cztery oczka przewagi, ale rywale nie zamierzali odpuszczać i dzielnie walczyli. W 46. minucie znów rzut karny obronił "Yogi" tym razem z siódmego metra nie dał rady Krzysztof Komarzewski.

W końcówce starcia nie brakowało emocji. Opolanie jednak nie dali wyrwać sobie zwycięstwa i ostatecznie wygrali różnicą trzech bramek.

Gwardia Opole - Energa Wybrzeże Gdańsk 32:29 (14:13)