2019-03-16 19:40:00

Zwycięstwo Azotów Puławy w Szczecinie! Ale gospodarze nie oddali punktów bez walki

Azoty po zaciętym spotkaniu mogą cieszyć się ze zwycięstwa w Szczecinie. Gospodarze ambitnie walczyli, ale drugi raz w tym sezonie w rywalizacji tych drużyn górą byli puławianie.

W 4. Minucie Jerko Matulić dał prowadzenie swojemu zespołowi na 3:2, a po chwili kontrę wykorzystał Mark Panić. Potem szczecinianie wykorzystali błąd po stronie Azotów i szybko wyrównali wynik na 4:4. W kolejnej części meczu obie drużyny zanotowały przestój w ataku, który przełamał Jerko Matulić. Dobry mecz w bramce puławian notował Valentyn Koshovy, ale także defensywa przyjezdnych mocno utrudniała "Portowcom" przeprowadzenie skutecznych ataków.

Marko Panić był nie do zatrzymania i posyłał kolejne celne rzuty w stronę bramki gospodarzy. W 17. minucie podwyższył przewagę Azotów na 11:7. Chociaż różnica bramkowa wynosiła już cztery bramki widać było na parkiecie, że Pogoń nie odpuści do samego końca i będzie mocno pracować nad odrobieniem strat. Zawodnikom ze Szczecina udało się zbliżyć na dwa oczka, ale ostatecznie po pierwszej połowie przegrywali 14:18.

Drugą część spotkania goście rozpoczęli od zdobycia dwóch bramek. Szczecinianie wyszli na boisko jeszcze bardziej zmotywowani do odrobienia strat. Poprawili swoją skuteczność, ale cały czas o trzy – cztery bramki więcej mieli rywale. Na wynik 25:21 o czas poprosił Zbigniew Markuszewski.

Rozmowa z trenerem pomogła drużynie. Puławianie trafili dwa razy z rzędu i po bramce Pawła Podsiadłego wygrywali już 27:21. W sobotnim spotkaniu dobrze funkcjonowała współpraca rozgrywających z Łukaszem Rogulski. Obrotowy Azotów w całym meczu zdobył siedem oczek. Gospodarze ambitnie walczyli do samego końca, ale nie dali rady dogonić doświadczonych zawodników z Puław. Ekipa z województwa lubelskiego zwyciężyła 37:30.

Najwięcej bramek po stronie przyjezdnych zdobył Marko Panić (9 trafień), zaś w drużynie Pogoni najskuteczniejszy był Dmytro Horiha (8 trafień).

Sandra SPA Pogoń SzczecinAzoty Puławy 30:37 (14:18)