2019-03-16 19:26:00

Piotrkowianin nie dał rady Orlen Wiśle! Pewny triumf "Nafciarzy"

W 23. kolejce PGNiG Superligi Piotrkowianin podejmował Orlen Wisłę Płock. "Nafciarze" od samego początku dominowali na parkiecie, a gospodarze nie byli w stanie zatrzymać rywali. Ostatecznie wicemistrzowie Polski wygrali 40:24 i zgarnęli komplet punktów.

Na początku Piotrkowianin miał problemy w ataku i to "Nafciarze" rozpoczęli mecz od prowadzenia 2:0. Gospodarze popełniali proste błędy, co skutkowało budowaniem przewagi przez rywali. W 8. minucie Orlen Wisła wygrywała różnicą trzech bramek. Dopiero minutę później padło drugie trafienie dla Piotrkowianina, którego autorem był Piotr Swat.

Zawodnicy z Piotrkowa Trybunalskiego mieli ogromne kłopoty z grą ofensywną. Atak kompletnie się nie układał, więc o czas w 11. minucie poprosił Dmytro Zinchuk. Wskazówki trenera nie przyniosły jednak wielu pozytywnych efektów, ponieważ jego podopieczni stracili piłkę, a kolejną bramkę zdobyli wiceministrowie Polski. Goście postawili mocną obronę, a do tego interwencje dokładał Adam Morawski, co przyczyniło się do konsekwentnego powiększania prowadzenia przez płocką drużynę. Po pierwszej części spotkania Piotrkowianin przegrywał 10:16.

Po zmianie stron obraz gry nie uległ zmianie. Orlen Wisła szła za ciosem i spokojnie powiększała różnicę. W 40. minucie tablica wyników pokazywała 25:14 dla "Nafciarzy". Piotrkowianin do samego końca musiał grać pod dyktando przeciwników.

Dziesięć minut przed zakończeniem Orlen Wisła wygrywała 31:21 i kontrolowała przebieg meczu. W kilkuminutowych przestojach w ataku goście notowali serię trafień. Między słupkami przyjezdnych udany mecz rozegrał Marcin Wichary. Skuteczność bramkarza wynosiła 46 procent. Piotrkowianin nie dał rady postawić się rywalom i musiał uznać wyższość wicemistrzów Polski.

Najskuteczniejszym zawodnikiem meczu był Renato Sulić (8 bramek).

Piotrkowianin Piotrków Trybunalski - Orlen Wisła Płock 24:40 (11:18)