2019-03-13 20:30:00
Redakcja

NMC Górnik rozbił w Mielcu Stal!

Wysokie zwycięstwo NMC Górnika! Zabrzanie pokonali na wyjeździe Stal Mielec 37:25, do przerwy prowadząc 18:12.

W Stali niedawno zmieniono trenera i od tego momentu gra mielczan uległa totalnej zmianie na plus. Teraz przed zespołem Michała Przybylskiego był poważny test, gdyż do Mielca przyjechała trzecia drużyna w tabeli, która w tym sezonie gra bardzo dobrze, czyli NMC Górnik Zabrze.

Spotkanie to było wyrównane tylko do pewnego momentu, później NMC Górnik nie dawał szans "Czeczeńcom". Sytuację próbował ratować trener Przybylski, ale wiele to nie dało, bo zabrzanie budowali przewagę. Zabrzanie kolejny raz potwierdzali swoją dobrą formę.

W 45. minucie po bramce Iso Sluijtersa NMC Górnik miał już dziesięć bramek przewagi. 120 sekund później czerwoną kartkę z gradacji kar otrzymał grający dla Stali Michał Wypych. Zabrzanie cały czas grali dobrze i sprawiali ogromne problemy Stali. Dwanaście minut przed końcem z kolejnej przerwy skorzystał szkoleniowiec gospodarzy.

To jednak nie odmieniło już losów spotkania i wysokie zwycięstwo zanotowali zabrzanie.

Stal Mielec - NMC Górnik Zabrze 25:37 (12:18)