Polski talent może trafić do Orlen Wisły Płock

Autor: Wojciech Staniec, 15-03-2019, 13:00

Orlen Wisłę czeka przebudowa lewego rozegrania. Na liście życzeń płockiego klubu znalazł się zawodnik MMTS-u Kwidzyn, Damian Przytuła - dowiedział się portal handballnews.pl.

Damian Przytuła w listopadzie skończy 21 lat. Głośno zrobiło się o nim przy okazji rozegranego w październiku wyjazdowego meczu z PGE VIVE. Młody zawodnik rzucił mistrzom Polski sześć bramek i pokazał się z bardzo dobrej strony.

REKLAMA

Grający na lewym rozegraniu Przytuła ma niecałe dwa metry wzrostu i potrafi mocno rzucić z drugiej linii, choć ze względu na wiek jego forma bywa nierówna. Jest to jeden z ciekawszych zawodników młodego pokolenia. Ma już za sobą pierwsze mecze w reprezentacji Polski. Do debiutu doszło pod koniec 2018 roku w towarzyskim meczu z Japonią. Grał też w juniorskich drużynach narodowych.

Według naszych informacji Przytuła znajduje się w kręgu zainteresowań Orlen Wisły. W Płocku latem dojdzie do rewolucji na lewym rozegraniu, gdyż z zespołu "Nafciarzy" odejdą Dan-Emil Racotea oraz Tomasz Gębala. Nie ma jeszcze oficjalnej decyzji w sprawie Nemanji Obradovicia, ale i Serb może się pożegnać z płocczanami. 

 

REKLAMA

Dodaj komentarz