2019-03-12 19:43:00
Bartłomiej Żygadło

II liga gr. 1: Podsumowanie 21. kolejki

W miniony weekend rozgrywano mecze 21. kolejki II ligi mężczyzn gr. 1 w piłce ręcznej. 20 zwycięstwo w sezonie odnieśli szczypiorniści Boru Oborniki Śląskie. W innych meczach obyło się bez niespodzianek.

Oborniki Śląskie na fali – kapitalna ekipa Artura Szabata tym razem lepsza okazała się od rewelacyjnej w drugiej rundzie Nowej Soli. Przyjezdni opór stawiali jedynie przez pierwsze 15 minut, później na parkiecie rządzili już gospodarze. Aż 14 bramek zdobył wspomniany grający trener miejscowych – Szabat. Najlepszym rzucającym po drugiej stronie był Kamil Kowalski.

Łatwej przeprawy w wyjazdowym pojedynku ze Swarzędzem nie mieli faworyzowani gracze z Kościana. Po remisowej pierwszej połowie, 3 punkty ostatecznie powędrowały na konto Tęczy, która zajmuje 4 miejsce w ligowej tabeli i traci zaledwie jedno oczko do będącego na najniższym stopniu podium Brzegu.

Ważna wygrana szczypiornistów z Legnicy – Dziewiątka w ciekawie zapowiadającym się pojedynku pokonała Zew Świebodzin, który w tabeli plasuje się przed ekipą z Dolnego Śląska. Bez problemu z ostatnim w tabeli Koninem uporała się Oława. Moto-Jelcz już w pierwszych 30 minutach meczu rozstrzygnął losy spotkania, wygrywając ją jedenastoma trafieniami.

Orlik Brzeg nie potknął się w derbowym meczu z o wiele słabszą drużyną z Komprachcic. Mimo to OSiR postawił trudne warunki faworyzowanej ekipie z 3. miejsca w tabeli – do przerwy był remis. Trudy pojedynku lepiej znieśli jednak gracze SKS, dzięki czemu utrzymali bardzo wysokie miejsce w ligowej stawce.

3 punkty zdobyła także Żagiew – jeszcze w poprzedniej rundzie nie było by to nic zaskakującego, jednak jak dotąd druga część rozgrywek dla ekipy z Dzierżoniowa jest bardzo nieudana. Na Dolny Śląsk przyjechała drużyna Sparty Oborniki. Przyjezdni walczyli dzielnie, ale MKS w swoich szeregach miał świetnie dysponowanego Mateusza Błażkiewicza. Popularny Siwy rzucił aż 11 bramek na 24 całego zespołu i w głównej mierze dzięki niemu 3 punkty zostały pod Górami Sowimi.

Śląsk nie miał nic do powiedzenia w wyjazdowym meczu z Kątami Wrocławskimi. Kącka lokomotywa sporą przewagę osiągnęła już w pierwszych 30 minutach, a po przerwie zdołała ją jeszcze powiększyć. Wrocławianie grają w kratkę i są nieobliczalni – wszystko zależy od tego, czy danego dnia dysponują pełną kadrą…

Wyniki:

Stowarzyszenie Piłki Ręcznej BÓR Oborniki Śląskie – UKS Lider Swarzędz 37:30 (21:13)

UKS Lider Swarzędz – MKS Tęcza Kościan  29:33 (16:16)

EUCO-UKS Dziewiątka Legnica – TS Zew Świebodzin 25:19 (13:11)

Moto-Jelcz Oława  – SSRiR Start Konin 38:25 (20:9)

LKS OSiR Komprachcice – SKS Orlik Brzeg 26:31 (14:14)

MKS Żagiew Dzierżoniów – SKF KPR Sparta Oborniki 24:20 (13:10)

UKS GOKiS Kąty Wrocławskie – Śląsk Wrocław Handball Team 31:22 (17:10)