2016-11-30 19:22:00

Pewny triumf Wisły, niezwykła końcówka meczu w Kwidzynie! Górnik lepszy od Piotrkowianina (wyniki)

Dwa mecze 13. i jeden 12. kolejki rozegrano w środę w PGNiG Superlidze. Orlen Wisła Płock pokonała przed własną publicznością Meble Wójcik Elbląg. Stal Mielec niespodziewania wygrała w Kwidzynie z MMTS-em, a Górnik Zabrze ograł Piotrkowianina Piotrków Trybunalski.

Dla "Nafciarzy" było to ostatnie spotkanie w 2016 roku roku w Orlen Arenie. Płocczanie zagrali dobre spotkanie i w dobrym stylu pożegnali się ze swoimi kibicami. Drużyna Mebli Wójcik zasługuje na słowa pochwały za pierwszą połowę. Pomimo licznych kontuzji zawodnicy Jacka Będzikowskiego do przerwy dotrzymywali kroku faworytowi i przegrywali tylko sześcioma bramkami (12:18). Po wznowieniu gry "Nafciarze" nadal powiększali przewagę i wygrali 36:22.

Górnik rozgrywał z Piotrkowianinem zaległe spotkanie z 12. kolejki. Zabrzanie grali w Pucharze EHF i zdecydowano, że to spotkanie należy przełożyć. Zespół Ryszarda Skutnika pożegnał się już z europejskimi pucharami. Jednak kiepska forma z meczów z Rihimaeki Cocs nie przełożyła się na mecz PGNiG Superligi. Po pierwszej połowie gospodarze prowadzili 16:13 i nie zanosiło się na to, że sprawią aż takie lanie przyjednym. Górnik po dobrej drugiej połowie wygrał 32:25.

Zdecydowanym faworytem meczu w Kwidzynie byli gospodarze. I pierwsze minuty pokazały, że MMTS powinien wygrać ten mecz bez problemów, bo szybko prowadził 4:1. Jednak z czasem ambitni zawodnicy Stali zmniejszyli straty i wyszli na prowadzenie. Mielczanie przez większość czasu wygrywali lub był remis. Świetnie spisywał się ich grający trener, Krzysztof Lipka. Końcówka spotkania była bardzo emocjonująca. Na 38 sekund przed końcem Michał Wypych rzucił na 25:24. O czs poprosił trener Patryk Rombel. Trafił Pilitowski, ale MMTS grał bez bramkarza. Na rzut przez całe boisko zdecydował się Michał Chodara i trafił do bramki! Dzięki temu mielczanie wygrali 26:25.

Orlen Wisła Płock - Meble Wójcik Elbląg 36:22 (18:12)

NMC órnik Zabrze - Piotrkowianin Piotrków Trybunalski 32:25 (16:13)

MMTS Kwidzyn - Stal Mielec 25:26 (11:13)

Następny artykuł: Pojedynek w Lubinie odwołany!