2019-03-02 20:48:00

Ważne zwycięstwo Gwardii. Opolanie lepsi od Energi MKS Kalisz

Jeszcze nie dawno wydawało się, że Energa MKS może włączyć się do walki o najlepszą ósemkę. Teraz kaliszanie przegrali i ten scenariusz się oddala.

Początek spotkania nie zwiastował kłopotów kaliskiej drużyny. Gospodarze zaczęli od mocnego uderzenia i bramek Kirila Kniazeua, Marka Szpery oraz Michała Dreja. Chwilę później Energa MKS prowadziła jeszcze 4:1, jednak w ciągu kolejnych ośmiu minut przyjezdni rzucili sześć goli, przy jednym gospodarzy.

Po pierwszej połowie gwardziści mieli pięć trafień więcej od rywali. Zespół Rafała Kuptela otworzył drugą połowę golami Mateusza Morawskiego, Przemysława Zadury oraz Karola Siwaka. Wtedy stało się jasne, że Enerdze MKS-owi trudno będzie o punkty. Do końca spotkania przyjezdni kontrolowali losy spotkania.

W spotkaniu tym błysnęli obaj bramkarze. Adam Malcher z Gwardii miał 40 procent skuteczności. Z kolei Łukasz Zakreta z Energi MKS-u zatrzymał 34 rzuty rywali.

Po tym zwycięstwie opolanie umocnili się na piątym miejscu i mają pięć punktów przewagi nad MMTS-em i dwa straty do trzecich Azotów Puławy.

Energa MKS jest obecnie jedenasta i ma 11 punktów straty do ósmej lokaty.

Energa MKS Kalisz - Gwardia Opole 26:31 (11:16)