2019-02-27 20:33:00

Liga Mistrzów: Karny zdecydował o trzecim miejscu w grupie B!

Trzecie miejsce w grupie B dla SG Flensburg Handewitt. Mistrzowie Niemiec zremisowali we własnej hali z HBC Nantes 29:29.

Stawką tego meczu było trzecie miejsce. HBC Nantes musiało wygrać, remis lub triumf premiował Flensburg.

Początek należał do gospodarzy, którzy prowadzili nawet różnicą pięciu bramek. Jednak jeszcze przed przerwą Francuzi odrobili straty. Po przerwie to HBC było bliżej sukcesu. Goście mieli w pewnym momencie trzy gole więcej od rywali. Mistrzowie Niemiec rzucili się do odrabiania strat, a ostatnie minuty meczu przyniosły sporo emocji.

Do końca pozostawało kilka sekund. Flensburg przegrywał jedną bramką, ale miał piłkę. Ta trafiła na koło do Andersa Zachariassena, który był faulowany. Sędziowie nie mieli wątpliwości i wskazali na siódmy metr. Do karnego podszedł niezawodny Hampus Wanne, który dał mistrzom Niemiec gola.

Ten remis oznacza, że trzecie miejsce w grupie B zajął SG Flensburg-Handewitt. HBC Nantes jest czwarte.

SG Flensburg-Handewitt - HBC Nantes 29:29 (17:17)