2019-02-26 19:20:00

Jednostronne spotkanie w Płocku! Orlen Wisła wysoko pokonała Arkę

W 20. serii PGNiG Superligi Orlen Wisła podejmowała zespół z Gdyni. Wicemistrzowie Polski nie dali szans Arce i całkowicie zdominowali rywali na parkiecie, wygrywając aż 36:17.

W składzie Orlen Wisły w porównaniu do ostatniego spotkania doszło do jednej zmiany. W bramce wicemistrzów Polski od samego początku pojawił się Marcin Wichary, który notował dobre obrony. Płocczanie bezlitośnie wykorzystywali kontrataki i w 7. minucie po trafieniu Mateusza Piechowskiego wygrywali 6:1. Na tak słabą skuteczność w ataku gości musiał zareagować trener Dawid Nilsson, prosząc natychmiast o czas. Po rozmowie ze szkoleniowcem niemoc gdynian przełamał Robert Kamyszek, ale dla Araki było to dopiero drugie oczko w tym spotkaniu.

Wicemistrzowie nie zwalniali tempa i systematycznie powiększali różnicę bramkową. Ara całkowicie pogubiła się w grze ofensywnej. W 24. minucie po kolejnej stracie ze skrzydła oczko zdobył Mateusz Góralski (16:7). W pierwszej części meczu skutecznością popisał się rozgrywający "Nafciarzy" Ziga Mlakar, który siedem razy wpisał się na listę strzelców. Do przerwy gospodarze prowadzili 17:7.

Po zmianie stron między słupkami bronił Adam Borbely i od razu zatrzymywał rzuty rywali. Kolejne dwa oczka zdobyli gospodarze (19:7). Arka w drugiej połowie poprawiła skuteczniejsza, ale nadal bezpieczną przewagę mieli wicemistrzowie Polski. Na jedną bramkę przyjezdnych Orlen Wisła odpowiadała dwoma trafieniami.

Orlen Wisła popisywała się kolejnymi akcjami, a przyjezdni nie byli w stanie zagrozić w defensywie. Gospodarze rozbili Arkę i zwyciężyli różnicą aż dziewiętnastu trafień.

Najskuteczniejszym zawodnikiem spotkania był Ziga Mlakar (8 bramek).

Orlen Wisła PłockArka Gdynia 36:17 (17:7)