Prezes ZPRP spotkał się z Patrykiem Romblem. Jest wstępne porozumienie, choć umowa nie została jeszcze podpisana

Autor: Wojciech Staniec, 26-02-2019, 16:43

Zakończyło się spotkanie prezesa ZPRP, Andrzeja Kraśnickiego z Patrykiem Romblem, który najpewniej zostanie nowy trenerem reprezentacji Polski. Komunikat w tej sprawie wydała właśnie federacja.

Jak informuje ZPRP Patryk Rombel otrzymał propozycję objęcia funkcji trenera reprezentacji Polski mężczyzn w piłce ręcznej oraz koordynatora pozostałych kadr narodowych w pionie męskim i wstępnie ją zaakceptował. Teraz obie strony musza ustalić kwestie formalne i organizacyjne. Wtedy dojdzie do podpisania umowy.

REKLAMA

Wydaje się, więc że jest to już tylko formalnością. Tym bardziej, że ZPRP poinformował, że Patryk Rombel poprowadzi zgrupowanie kadry, które rozpocznie się 2 marca.

- Zależy nam na tym, by trener pierwszej reprezentacji miał realny wpływ na rozwój, szkolenie i poziom sportowy wszystkich reprezentantów. Takie rozwiązanie gwarantuje ciągłość i stabilność szkolenia. Patryk Rombel ma na koncie wiele sportowych sukcesów, energię, charyzmę i zapał. Wierzę, że jego praca przyniesie oczekiwane efekty, a drużyna przyjmie go z entuzjazmem - powiedział Andrzej Kraśnicki, szef ZPRP.

- Dziękuję prezesowi i zarządowi ZPRP za zaufanie. To dla mnie duże wyróżnienie i zaszczyt. Zrobię wszystko, co w mojej mocy by doprowadzić naszą drużynę do sukcesów, na których tak bardzo nam wszystkim zależy. Deklaruję ogromne zaangażowanie i ciężką pracę. Wierzę, że wiele razem osiągniemy - przyznał z kolei Patryk Rombel.

W poniedziałek ZPRP oficjalnie poinformował o tym, że trenerem kadry nie będzie już Piotr Przybecki. Jako powód podano to, że rozpocznie pracę w niemieckim klubie, a rada trenerów zaopiniowała to negatywnie.

Patryk Rombel jest trenerem kadry B. Wcześniej prowadził Motor Zaporoże oraz MMTS Kwidzyn.

źródło: zprp.pl/własne

REKLAMA

Dodaj komentarz