2019-02-26 07:00:00

II liga gr. 2: Podsumowanie 18. kolejki

Za nami 18. kolejka I ligi grupy drugiej. Ta seria była bardzo ciekawa. KPR Gryfino pokonało u siebie wicelidera tabeli, w Toruniu o wygranej zdecydowały rzuty karne, a w derbowym meczu w Grudziądzu zdecydowane zwycięstwo odnieśli gospodarze. Co jeszcze się wydarzyło?

W tej kolejce rozgrywek emocji nie brakowało w Gryfinie. KPR czekało trudne zadanie, ponieważ podejmowali zespół Tytanów Wejherowo, ale poradzili sobie i trener Arkadiusz Augustyniak może być zadowolony ze swoich podopiecznych. Od samego początku spotkania zmotywowani gospodarze stawili ciężkie warunki na parkiecie i utrzymywali swoje prowadzenie. Po pierwszej połowie wygrywali różnicą czterech trafień. Po zmianie stron Tytanii cały czas mocno pracowali nad odrobieniem strat, ale rywale nie odpuszczali i nie zwalniali swojego tempa. Do samego końca KPR kontrolował przebieg meczu, a po sześćdziesięciu minutach mógł cieszyć się z pokonania wicelidera tabeli.

W jednym ze spotkań w tej serii o zwycięstwie zadecydowały rzuty karne. A stało się tak Toruniu. Miejscowi zmierzyli się z MLKS-em Borowiak Czersk. Cały pojedynek był bardzo zacięty i o wygranej rozstrzygnął konkurs siódemek, w których lepsi ostatecznie okazali się gospodarze.

Derby województwa kujawsko-pomorskiego dla MKS-u Grudziądz! Gospodarze rozbili na własnym parkiecie MKS MKS HENRI LLOYD Brodnica. Przyjezdni zostali całkowicie zdominowani. W pierwszej części meczu rzucili zaledwie sześć bramek, a przeciwnicy szesnaście. Cały mecz zakończył się wynikiem 30:18 dla MKS-u .