2019-02-24 19:00:00

Liga Mistrzów: Wojna nerwów w Zagrzebiu, Celje postraszyło PSG! A pewną wygraną zanotował Motor

W niedzielę rozegrano trzy spotkania 13. kolejki Ligi Mistrzów w grupie B. Co się wydarzyło? RK PPD Zagrzeb minimalnie przegrało z SG Flensburg-Handewitt, Celje postraszyło PSG, a Motor mógł cieszyć się z pewnej wygranej nad Skjern Håndbold.

Wyrównane spotkanie mogliśmy oglądać w Zagrzebiu, gdzie gospodarze zmierzyli się z niemieckim SG Flensburg-Handewitt. Było to starcie sąsiadów tabeli. Od samego początku mecz był wyrównany, ale pod koniec pierwszej połowy RK PPD wypracowało trzy oczka przewagi. Przyjezdnym do przerwy udało się zmniejszyć straty na 9:11.

Po zmianie stron SG Flensburg-Handewitt błyskawicznie odrobił różnicę. Wyrównujące oczko zdobył Hampus Wanne, którego nie mogli zatrzymać przeciwnicy. Po chwili goście wyszli na prowadzenie (12:11). Gra do samego końca odbywała się na zasadzie "cis za cios", ale ostatecznie po wojnie nerwów w końcówce górą był niemiecki zespół.

W drugim niedzielnym meczu w grupie B Celje postawiło się PSG. Słoweński od pierwszych minut postawił trudne warunki liderowi tabeli. Co chwila na tablicy wyników był remis i takim też rezultatem zakończyła się pierwsza połowa (17:17). W drugiej części meczu gra była nadal wyrówna. W 36. minucie goście zdobyli trzy bramki z rzędu i wyszli na prowadzenie 24:21, ale Celje cały czas nie odpuszczało i goniło rywali. Jednak pod koniec spotkania gospodarze zanotowali przestój w ataku, który wykorzystali zawodnicy z Francji budując przewagę. Mecz zakończył się wynikiem 32:36 na korzyść PSG.

Zdecydowane zwycięstwo odniósł Motor Zaporoże. Drużyna z Ukrainy pewnie pokonała zajmujący ostatnie miejsce w grupie Skjern Håndbold.