2019-02-23 19:10:00

Liga Mistrzów: Udany rewanż HBC! MOL-Pick przegrał we Francji

Na sobotę zaplanowano jedno spotkanie 13. serii Ligi Mistrzów w grupie B. Jesienią w starciu HBC z MOL-Pick lepsza była węgierska drużyna tym razem górą byli zawodnicy z Nantes.

Europejska Federacja Piłki Ręcznej "Meczem Tygodnia" w 13. kolejki Ligi Mistrzów wybrała pojedynek HBC Nantes z MOL-Pickiem.

Gospodarze od samego początku mieli problemy z defensywą rywali. Gra była bardzo zacięta o czym świadczy niski wynik w 11. minucie 5:3 dla przyjezdnych. HBC postawiło mocniejszą defensywę, do tego obrony dołożył Kevin Bonnefoi. Jednak nadal słabo wyglądała gra w ofensywie, więc o chwilę przerwy poprosił Thierry Anti. To pomogło drużynie bo dwie minuty później  Rock Feliho doprowadził do remisu 6:6.

Za moment zawodnicy z Nantes wyszli na prowadzenie i błyskawicznie budowali swoją przewagę. Drużyna z Węgier musiała gonić wynik i po pierwszej połowie przegrywała 11:13.

Po zmianie stron po w 36. minucie goście złapali oczko kontaktowe (14:15). Gospodarze nie pozwolili przeciwnikom na wyrównanie wyniku. Wykorzystywali każdą pomyłkę MOL-Picku i ponownie powiększali swoje prowadzenie. W 47. David Balaguer Romeu dał prowadzenie HBC na 24:21. Goście próbowali do samego końca, ale zawodnicy z Francji kontrolowali już przebieg meczu do samego końca. Ostatecznie HBC z MOL-Pick 29:26.

Najskuteczniejszym zawodnikiem spotkania był skrzydłowy gospodarzy - Valero Rivera Folch (8 bramek).

HBC Nantes - MOL-Pick Szeged 29:26 (13:11)